Dodatki do uposażenia za znajomość języków obcych dla niektórych pracowników Komitetu Współpracy Gospodarczej i Naukowo-Technicznej z Zagranicą przy Radzie Ministrów.

Monitor Polski

M.P.1958.36.201

Akt utracił moc
Wersja od: 1 maja 1958 r.

UCHWAŁA NR 129
RADY MINISTRÓW
z dnia 5 maja 1958 r.
w sprawie dodatków do uposażenia za znajomość języków obcych dla niektórych pracowników Komitetu Współpracy Gospodarczej i Naukowo-Technicznej z Zagranicą przy Radzie Ministrów.

Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 lutego 1949 r. o uposażeniu pracowników państwowych (Dz. U. Nr 7, poz. 39) Rada Ministrów uchwala, co następuje:
Pracownikom Komitetu Współpracy Gospodarczej i Naukowo-Technicznej z Zagranicą przy Radzie Ministrów zatrudnionym na stanowiskach wymagających znajomości języków obcych przyznaje się:
1)
dodatek w wysokości 120 zł do uposażenia za biegłą znajomość w słowie i piśmie jednego z języków obcych oraz
2)
dodatek w wysokości 90 zł do uposażenia za biegłą znajomość w słowie i piśmie każdego z następnych języków obcych.
Dodatek przysługuje za znajomość jedynie tych języków obcych, które są niezbędne do wykonywania czynności wchodzących w zakres pełnionej przez pracownika służby.
Prawo do dodatku za znajomość języków obcych powstaje od pierwszego dnia następnego miesiąca po pomyślnym złożeniu przez pracownika egzaminu ze znajomości języków obcych, gaśnie zaś z końcem miesiąca, w którym pracownik przestał pełnić czynności służbowe na stanowisku, z tytułu zajmowania którego pobierał dodatek.
Pracownik zachowuje prawo do dodatku za znajomość języków obcych także w czasie:
1)
urlopu wypoczynkowego,
2)
urlopu macierzyńskiego,
3)
choroby nie przekraczającej 3 miesięcy,
4)
wszelkiego rodzaju innych usprawiedliwionych nieobecności w służbie, podczas których pracownik ma prawo do wynagrodzenia, lecz przez okres nie dłuższy nić 3 miesiące.
Dodatek za znajomość języków obcych przysługuje niezależnie od pobieranych przez pracownika innych dodatków służbowych lub funkcyjnych albo specjalnych.
Tryb przyznawania dodatków oraz kontrolowania znajomości języków obcych ustali Przewodniczący Komitetu.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 maja 1958 r.