Dodatek specjalny dla niektórych pracowników administracyjnych i obsługi zatrudnionych w instytutach naukowych podległych Ministrowi Zdrowia.

Monitor Polski

M.P.1956.100.1156

Akt utracił moc
Wersja od: 1 czerwca 1956 r.

UCHWAŁA NR 736
RADY MINISTRÓW
z dnia 17 listopada 1956 r.
w sprawie dodatku specjalnego dla niektórych pracowników administracyjnych i obsługi zatrudnionych w instytutach naukowych podległych Ministrowi Zdrowia.

Na podstawie art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 lutego 1949 r. o uposażeniu pracowników państwowych (Dz. U. Nr 7, poz. 39) Rada Ministrów uchwala, co następuje:
1.
Pracownikom administracyjnym i obsługi, zatrudnionym w instytutach naukowych podległych Ministrowi Zdrowia, którzy wykonują pracę w warunkach szczególnie szkodliwych dla zdrowia lub uciążliwych, może być przyznany dodatek specjalny w wysokości od i 10 do 30% uposażenia zasadniczego.
2.
Szczegółowe warunki zatrudnienia, o których mowa w ust. 1, oraz wysokość procentową dodatku, zależną od stopnia szkodliwości i uciążliwości pracy, ustali Minister Zdrowia w drodze zarządzenia uzgodnionego z Prezesem Państwowej Komisji Płac i Zarządem Głównym Związku Zawodowego Pracowników Służby Zdrowia.
Pracownikom, którzy bezpośrednio przed dniem wejścia w życie niniejszej uchwały pobierali dodatek specjalny wyższy niż ustalony na podstawie tej uchwały, przyznaje się za czas zatrudnienia w dotychczasowych warunkach dodatek specjalny w wysokości kwoty dotąd pobieranej.
Kierowcom samochodowym, zatrudnionym bądź przydzielonym do pracy w instytutach naukowych podległych Ministrowi Zdrowia, przyznaje się dodatki specjalne na zasadach i w trybie przewidzianym w § 13 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 czerwca 1956 r. w sprawie dodatków specjalnych dla pracowników zakładów społecznych służby zdrowia (Dz. U. Nr 23, poz. 110).
Przy wypłacaniu dodatków specjalnych pracownikom zatrudnionym w instytutach podległych Ministrowi Zdrowia stosuje się odpowiednio zasady zawarte w przepisach §§ 8-12 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 czerwca 1956 r., o którym mowa w § 3.
Wykonanie uchwały porucza się Ministrom Zdrowia oraz Finansów.
Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 czerwca 1956 r.