§ 2. - Budownictwo zimowe.

Monitor Polski

M.P.1952.A-103.1608

Akt utracił moc
Wersja od: 12 grudnia 1952 r.
§  2.
1.
Wykonujący roboty budowlano-montażowe przeprowadzą corocznie niezbędne prace przygotowawcze dla zapewnienia ciągłości robót budowlanych i montażowych w okresie zimowym oraz opracują odpowiednią część planu IV kwartału każdego roku i plan I kwartału roku następnego z uwzględnieniem potrzeb wynikających z wykonywania robót w warunkach zimowych.
2.
W szczególności plany te powinny przewidywać:
1)
konieczność uwzględnienia w planach zaopatrzenia materiałowego specjalnych dostaw materiałowych związanych z wykonywaniem robót w warunkach zimowych (jak chemikalia do środków wiążących, paliwo itp.), jak również konieczność zaopatrzenia budów w sprzęt i urządzenia pomocnicze niezbędne do prowadzenia robót w okresie zimowym (paśniki, kotły, piecyki do ogrzewania i suszenia, ochronna odzież zimowa, maty do osłon itp.);
2)
zapewnienie równomierności zatrudnienia i niedopuszczenie do utrzymywania nadmiernych kadr roboczych i obniżenia wydajności.
3.
Zapotrzebowania na materiały określone w ust. 2 pkt 1 powinny być oparte na planach zadań produkcyjnych i wykazywać, w jakim zakresie poszczególne rodzaje robót będą wymagały specjalnych dostaw w okresie zimowym. Zapotrzebowanie na ochronną odzież zimową powinno opierać się na planie zatrudnienia. Wskaźniki wydajności ustalone dla okresu zimowego, uwzględniające naturalne zmniejszenie wydajności pracy w warunkach zimowych, powinny jednocześnie przewidzieć wzrost w stosunku do wskaźników za odpowiedni okres ubiegłego roku, wynikający z postępu technicznego i lepszego przygotowania organizacyjnego.