Rozdział 6 - Zwrot podatku Dowództwu Brygady - Zwrot podatku od towarów i usług siłom zbrojnym, wielonarodowym kwaterom i dowództwom, towarzyszącemu im personelowi cywilnemu, członkom ich rodzin oraz jednostkom dokonującym nabycia towarów lub usług na rzecz sił zbrojnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.1380

Akt obowiązujący
Wersja od: 30 czerwca 2022 r.

Rozdział  6

Zwrot podatku Dowództwu Brygady

§  33. 
Zwrot podatku przysługuje Dowództwu Brygady z tytułu nabycia na terytorium kraju towarów lub usług przeznaczonych na użytek służbowy Dowództwa Brygady.
§  34. 
1. 
Podstawą do obliczenia podatku podlegającego zwrotowi Dowództwu Brygady jest faktura wystawiona przy zakupie towarów lub usług, potwierdzająca ich nabycie przez Dowództwo Brygady.
2. 
Faktura wystawiana jest w trzech egzemplarzach.
3. 
Dwa egzemplarze faktury otrzymuje nabywca.
4. 
Przepisy ust. 2 i 3 nie mają zastosowania do faktur elektronicznych.
§  35. 
Zwrot podatku zawartego w cenach towarów lub usług nabytych przez Dowództwo Brygady obejmuje kwotę podatku określoną na fakturze, o której mowa w § 34 ust. 1.
§  36. 
1. 
Zwrot podatku następuje na wniosek przekazany przez Dowództwo Brygady w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po kwartale, za który składany jest wniosek, Naczelnikowi Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie.
2. 
Wniosek o zwrot podatku zawiera:
1)
kwotę podatku, o której zwrot ubiega się Dowództwo Brygady;
2)
numer rachunku bankowego, na który ma zostać dokonany zwrot podatku.
3. 
Do wniosku o zwrot podatku dołącza się:
1)
wykaz towarów i usług nabytych na użytek służbowy przez Dowództwo Brygady;
2)
faktury, z których wynikają wnioskowane kwoty zwrotu podatku, albo uwierzytelnione kserokopie takich faktur, jeżeli faktury te zostały dołączone do wniosku o zwrot podatku akcyzowego.
4. 
W przypadku gdy faktury, o których mowa w ust. 3 pkt 2, są fakturami elektronicznymi, Dowództwo Brygady przesyła lub udostępnia te faktury elektroniczne w dniu złożenia wniosku.
5. 
We wniosku o zwrot podatku uwzględnia się kwoty podatku wynikające z faktur otrzymanych w kwartale, za który składany jest wniosek.
6. 
W razie powstania wątpliwości dotyczących sporządzonego wniosku lub dołączonych do niego dokumentów naczelnik urzędu skarbowego przekazuje wniosek wraz z kwestionowanymi dokumentami do zaopiniowania Ministrowi Obrony Narodowej oraz wskazuje przyczyny, z powodu których złożony wniosek lub dokumenty podaje się w wątpliwość.
§  37. 
1. 
Zwrot podatku jest dokonywany przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie w terminie 30 dni od dnia jego otrzymania wraz z dokumentami, o których mowa w § 36 ust. 3 i 4.
2. 
W przypadku, o którym mowa w § 36 ust. 6, zwrot podatku może nastąpić w terminie późniejszym niż określony w ust. 1 według kwot faktycznie uznanych, nie później jednak niż w terminie 30 dni od dnia otrzymania opinii Ministra Obrony Narodowej.
3. 
Od kwot zwróconych w terminie, o którym mowa w ust. 2, nie nalicza się odsetek za zwłokę.
4. 
Zwrot podatku jest dokonywany w złotych polskich na rachunek bankowy wskazany we wniosku o zwrot podatku.
§  38. 
Po dokonaniu zwrotu podatku Pierwszy Urząd Skarbowy w Lublinie zwraca Dowództwu Brygady faktury, o których mowa w § 36 ust. 3 pkt 2.
§  39. 
1. 
Jeżeli towar został zwrócony, a Dowództwo Brygady otrzymało od sprzedawcy zwrot zapłaconej ceny (należności), sprzedawca niezwłocznie informuje o dokonanym zwrocie Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie, przekazując równocześnie kserokopię faktury dokumentującej dostawę zwróconego towaru. W przypadku faktur elektronicznych sprzedawca przesyła lub udostępnia fakturę elektroniczną.
2. 
Jeżeli zwrot należności, o której mowa w ust. 1, nastąpił:
1)
po dokonaniu zwrotu kwoty podatku wynikającej z faktury, o której mowa w ust. 1, lub
2)
przed dokonaniem zwrotu podatku, jeżeli informację o dokonanym zwrocie tej należności Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie, otrzymuje po dokonaniu zwrotu kwoty podatku

- kwotę zwrotu podatku za następny okres pomniejsza się o tę kwotę.

3. 
W przypadku gdy Dowództwo Brygady nie wystąpi o zwrot podatku za następny okres (okresy), kwotę podatku wynikającą z faktury, o której mowa w ust. 1, zwraca się do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie nie później niż w terminie 6 miesięcy od dnia otrzymania od sprzedawcy zwrotu zapłaconej ceny (należności).