§ 7. - Zwolnienie od podatków przychodów osiąganych z nowo założonych drobnych zakładów rzemieślniczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1970.31.262

Akt utracił moc
Wersja od: 26 stycznia 1972 r.
§  7.
1.
O utracie warunków do zwolnienia rzemieślnik obowiązany jest zawiadomić pisemnie organ finansowy najpóźniej w terminie siedmiu dni. Jeżeli jednak utrata warunków ma nastąpić na skutek zatrudnienia dodatkowej osoby, obowiązek zawiadomienia powstaje najpóźniej w dniu rozpoczęcia pracy przez tę osobę.
2.
Rzemieślnik, który w wymaganym terminie zawiadomił organ finansowy o utracie warunków do zwolnienia, traci prawo do zwolnienia tylko za czas od początku miesiąca, w którym utracił te warunki.
3.
Rzemieślnik, który nie dopełnił obowiązku zawiadomienia organu finansowego o utracie warunków do zwolnienia, traci prawo do zwolnienia, poczynając od roku podatkowego, w którym utracił te warunki.
4.
Rzemieślnik, który wprowadził organ finansowy w błąd co do spełnienia warunków, od których jest uzależnione zwolnienie od podatków, oraz rzemieślnik, który w okresie objętym zwolnieniem od podatków lub w ciągu trzech lat po tym okresie zaprzestał wykonywania rzemiosła na stałe z przyczyn innych niż określone w § 6 ust. 2, traci prawo do zwolnienia za cały okres działalności gospodarczej.
5. 4
Przepisów ust. 2 i 3 nie stosuje się w razie utraty warunku do zwolnienia, o którym mowa w § 2 pkt 6.
6. 5
O utracie prawa do zwolnienia od podatków orzeka organ finansowy, uchylając w całości lub części dokonane zawieszenie poboru ustalonych podatków. Obowiązek uiszczenia podatków, co do których poboru zawieszenie zostało uchylone, powstaje z upływem 2 tygodni od dnia doręczenia decyzji organu finansowego.
4 § 7 ust. 5 dodany przez § 2 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 31 grudnia 1971 r. (Dz.U.72.3.16) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 stycznia 1972 r.
5 § 7 ust. 6 według numeracji ustalonej przez § 2 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 31 grudnia 1971 r. (Dz.U.72.3.16) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 26 stycznia 1972 r.