Rozdział 8 - Przepisy przejściowe i końcowe. - Znaki towarowe.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1963.14.73

Akt utracił moc
Wersja od: 30 marca 1963 r.

Rozdział  8.

Przepisy przejściowe i końcowe.

1.
Znak towarowy może być zgłoszony za granicą do rejestracji dopiero po zgłoszeniu go w Urzędzie Patentowym.
2.
Minister Handlu Zagranicznego określi sposób opatrywania towarów, przeznaczonych do obrotu zagranicznego, znakami towarowymi, zasady zgłaszania tych znaków do rejestracji za granicą oraz ich używania.

Prawa wyłączne i inne prawa w zakresie znaków towarowych, uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy, pozostają w mocy.

Przedłużenie ochrony znaków towarowych, zarejestrowanych przed dniem wejścia w życie ustawy, na następne okresy dziesięcioletnie oraz postępowanie w sprawach znaków towarowych, nie zakończone do dnia wejścia w życie ustawy, normują przepisy tej ustawy.

Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1)
ministrach - należy przez to rozumieć również przewodniczących komisji i komitetów sprawujących funkcje naczelnych organów administracji państwowej oraz kierowników urzędów centralnych,
2)
przedsiębiorstwie - należy przez to rozumieć odpowiednio również właściciela przedsiębiorstwa oraz osobę prowadzącą działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania lub wprowadzania towarów do obrotu.

Prezes Urzędu Patentowego określi klasyfikację towarów w zastosowaniu do znaków towarowych.

1.
Tracą moc przepisy rozporządzenia z dnia 22 marca 1928 r. o ochronie wynalazków, wzorów i znaków towarowych (Dz. U. Nr 39, poz. 384 z późniejszymi zmianami) w części dotyczącej znaków towarowych.
2.
Do czasu wydania przepisów wykonawczych przewidzianych w ustawie, pozostają w mocy dotychczasowe przepisy wykonawcze, wydane na podstawie rozporządzenia wymienionego w ust. 1, o ile nie są sprzeczne z ustawą.

Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1963 r.