Art. 9. - Zmiana ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Inspekcji Weterynaryjnej oraz niektórych innych ustaw.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.52.450

Akt utracił moc
Wersja od: 28 marca 2003 r.
Art.  9.
1.
Dopuszcza się możliwość odstąpienia od stosowania niektórych organizacyjnych, technicznych i technologicznych warunków weterynaryjnych, określonych na podstawie art. 5 ust. 4 i art. 32 ustawy, o której mowa w art. 1, po przedstawieniu przez podmioty wykonujące działalność w zakresie:
1)
uboju zwierząt,
2)
rozbioru mięsa,
3)
przetwórstwa mięsa,
4)
produkcji mięsa mielonego i wyrobów mięsnych niepoddanych obróbce termicznej,
5)
składowania mięsa, przetworów mięsnych, mięsa mielonego lub wyrobów mięsnych niepoddanych obróbce termicznej,
6)
przetwórstwa ryb, mięczaków i skorupiaków,
7)
przetwórstwa mleka,
8)
pozyskiwania mleka
-
harmonogramu działań dostosowawczych, zwanego dalej "harmonogramem".
2.
Harmonogram zatwierdza, w drodze postanowienia w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, powiatowy lekarz weterynarii na wniosek podmiotów, o których mowa w ust. 1.
3.
Wniosek, o którym mowa w ust. 2, zawiera w szczególności:
1)
imię i nazwisko, adres i miejsce zamieszkania albo nazwę, siedzibę i adres podmiotu, o którym mowa w ust. 1;
2)
weterynaryjny numer identyfikacyjny;
3)
rodzaj wykonywanej działalności;
4)
zakres działań dostosowawczych;
5)
terminy zakończenia działań dostosowawczych.
4.
Decyzje w sprawie udzielenia zgody na odstępstwa w stosowaniu niektórych organizacyjnych, technicznych i technologicznych warunków weterynaryjnych przez podmioty wykonujące działalność, o której mowa w ust. 1 pkt 1-7, podejmuje minister właściwy do spraw rolnictwa na wniosek tych podmiotów, po spełnieniu przez nie wymogów, o których mowa w ust. 1 i 2.
5.
Decyzje w sprawie udzielenia zgody na odstępstwa w stosowaniu niektórych organizacyjnych, technicznych i technologicznych warunków weterynaryjnych przez podmioty wykonujące działalność, o której mowa w ust. 1 pkt 8, podejmuje powiatowy lekarz weterynarii na wniosek tych podmiotów, po spełnieniu przez nie wymogów, o których mowa w ust. 1 i 2.
6.
Wydając decyzję, o której mowa w ust. 4 i 5, minister właściwy do spraw rolnictwa, a dla podmiotów, o których mowa w ust. 1 pkt 8, powiatowy lekarz weterynarii, określa terminy wdrożenia harmonogramu, z tym że wdrożenie harmonogramu powinno nastąpić:
1)
do dnia 31 grudnia 2007 r. - dla podmiotów wykonujących działalność w zakresie uboju zwierząt, rozbioru i przetwórstwa mięsa, produkcji mięsa mielonego i wyrobów mięsnych oraz ich składowania;
2)
do dnia 31 grudnia 2006 r. - dla podmiotów wykonujących działalność w zakresie przetwórstwa ryb, mięczaków i skorupiaków oraz pozyskiwania i przetwórstwa mleka.
7.
Podmioty, o których mowa w ust. 1, mogą składać wnioski w terminie do dnia 30 czerwca 2003 r.
8.
Minister właściwy do spraw rolnictwa poda do publicznej wiadomości, w drodze obwieszczenia, wykaz podmiotów, w stosunku do których zostały wydane decyzje, o których mowa w ust. 4 i 5; obwieszczenie podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
9.
Produkty wytworzone przez podmioty, w stosunku do których zostały wydane decyzje, o których mowa w ust. 4, podlegają odrębnemu oznakowaniu i nie mogą być przedmiotem handlu.
10.
Minister właściwy do spraw rolnictwa określi, w drodze rozporządzenia, sposób oznakowania produktów, o których mowa w ust. 9, mając na względzie zapewnienie możliwości identyfikacji produktów po ich wprowadzeniu na rynek.