Zmiana organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do podatków dochodowego i przemysłowego w okręgu izby skarbowej w Poznaniu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1926.119.686

Akt utracił moc
Wersja od: 4 grudnia 1926 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 17 listopada 1926 r.
w sprawie zmiany organizacji urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych oraz komisyj szacunkowych do podatków dochodowego i przemysłowego w okręgu izby skarbowej w Poznaniu.

Na zasadzie § 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 1921 r. w sprawie przekazania Ministrowi Skarbu administracji skarbowej na obszarze b. dzielnicy pruskiej (Dz. U. R. P. z r. 1922 № 4, poz. 19), art. 33 ustawy o państwowym podatku dochodowym, ogłoszonej rozporządzeniem Ministra Skarbu z dnia 30 kwietnia 1925 r. (Dz. U. R. P. № 58, poz. 411) i art. 53 ustawy z dnia 15 lipca 1925 r. o państwowym podatku przemysłowym (Dz. U. R. P. № 79, poz. 550) zarządza się co następuje:
Znosi się istniejący w okręgu izby skarbowej w Poznaniu urząd Skarbowy podatków i opłat skarbowych na miasto Poznań i na miejsce jego tworzy się trzy urzędy skarbowe podatków i opłat skarbowych według podziału terytorjalnego podanego w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
Dotychczasowe agendy zniesionego urzędu skarbowego podatków i opłat skarbowych przechodzą do terytorjalnie właściwych nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych.
Istniejącą dotychczas przy Urzędzie Skarbowym podatków i opłat skarbowych na miasto Poznań komisją szacunkową do spraw podatku dochodowego znosi się i równocześnie tworzy się trzy nowe komisje szacunkowe do spraw podatku dochodowego po jednej dla każdego z nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych, każda w składzie 12 członków i tyluż zastępców z siedzibą w Poznaniu.
Istniejące dotychczas przy Urzędzie Skarbowym podatków i opłat skarbowych na miasto Poznań komisje szacunkowe do spraw podatku przemysłowego przydziela się do terytorjalnie właściwych nowoutworzonych urzędów skarbowych podatków i opłat skarbowych.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 1927 r. i z tymże dniem tracą moc obowiązującą wszystkie dotychczasowe przepisy sprzeczne z tem rozporządzeniem.

ZAŁĄCZNIK 

Wykaz granic trzech Urzędów Skarbowych podatków i opłat skarbowych na miasto Poznań:

Urząd I - dla części miasta ograniczonej lewym brzegiem Warty (od wojskowych składów opałowych do wylotu ulicy Woźnej), ulicami: Woźną, Wielkiemi Garbarami, Wszystkich Świętych, Św. Marji Magdaleny, Raczyńskich, Strzelecką (przecinająca granice ulica Długa należy cała do urzędu III), Św. Józefa, Ogrodową, Towarową (do mostu Dworcowego), wschodnią stroną toru kolejowego (od mostu Dworcowego do mostu Teatralnego), całym mostem Teatralnym, wschodnio-południową stroną toru kolejowego idącego w stronę stacji Tama Garbarska (do wylotu ulicy ku cytadeli), południowo-zachodniej granicą cmentarzy garnizonowych i Wojciecha, zabudowaniami fortecznemi cytadeli (od cmentarza, wzdłuż wałów fortecznych do lewego brzegu Warty przy wojskowych składach opałowych).

Urząd II - dla północno-zachodniej części miasta ograniczonej granicą wschodnią byłego obszaru dworskiego Naramowice, lewym brzegiem Warty (do wylotu ul. Woźnej), granicą północno-zachodnią urzędu i (od ul. Woźnej do dworca Towarowego), torem kolejowym (biegnącym od dworca Towarowego do dawnej granicy Poznań-Dębiec), następnie stroną północno-zachodnią tej granicy oraz zewnętrznemi granicami Wielkiego Poznania.

Urząd III - dla południowo-wschodniej części miasta, pozostającej poza granicami urzędów I i II.