Zmiana granic miasta Rożyszcz w powiecie łuckim, województwie wołyńskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.7.52

Akt utracił moc
Wersja od: 26 stycznia 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 23 stycznia 1934 r.
o zmianie granic miasta Rożyszcz w powiecie łuckim, województwie wołyńskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895) zarządzam co następuje:
Z gminy wiejskiej Rożyszcze w powiecie łuckim, województwie wołyńskiem wyłącza się miejscowości: wieś Jurydyka o obszarze 31 ha 1.600 m2, wieś Żałobowo i kol. Nowe Żałobowo o obszarze 233 ha, część gruntów majątku Rożyszcze wraz z folwarkiem o obszarze 130 ha 8.725 m2 i włącza się je do gminy miejskiej Rożyszcze w tymże powiecie i województwie.

Granica tak rozszerzonego miasta Rożyszcz będzie następująca:

Rozpoczynając od rozgałęzienia ulicy Szewczenki na drogi do Sokola i Topólna granica miasta biegnie w kierunku północno-wschodnim południową granicą pól wsi Topólno. Następnie w linji prostej, będącej przedłużeniem wymienionej granicy przecina łąki miejskie i biegnie wzdłuż rzeki Styr aż do zetknięcia się z pasem wywłaszczenia kolejowego. Od tego punktu granicą pasa wywłaszczeniowego do drogi z kolonji Stara-Aleksandrówka do miasta Rożyszcz. Stąd okalając grunta kolonji Nowe Żałobowo, drogą polną w kierunku południowo-zachodnim do przecięcia się z drogą polną i wzdłuż tej ostatniej w kierunku północno-zachodnim do granicy gruntów wsi Jurydyka. Następnie, okalając grunty wsi Jurydyka, dochodzi do toru kolejowego, przecina tor i biegnie w linji prostej granicą pól kolonji Dmitrówki i pól majątku Rożyszcze do punktu, w którym granica majątku Rożyszcze załamuje się w kierunku zachodnim. Stąd w linji prostej, będącej przedłużeniem poprzedniego kierunku granicy miasta, miedzą przez grunty majątku Rożyszcze do granicy pól wsi Topólno, poczem granicą tych pól i gruntów majątku Rożyszcze do wylotu ulicy Szewczenki - punktu wyjściowego niniejszego opisu.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.