Zmiana granic miasta Lubomla w powiecie lubomelskim, województwie wołyńskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.21.163

Akt utracił moc
Wersja od: 14 marca 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 28 lutego 1934 r.
o zmianie granic miasta Lubomla w powiecie lubomelskim, województwie wołyńskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu, ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawne zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895) zarządzam co następuje:
Z gminy wiejskiej Luboml w powiecie lubomelskim, województwie wołyńskiem wyłącza się: grunty zabudowane i ogrody wsi Luboml i Zawale o obszarze 215,0496 ha, część gruntów majątku Luboml własność Konstantego Kampioniego o obszarze 27,7200 ha i grunty wspólne mieszczan m. Lubomla o obszarze 84,1804 ha i włącza się je do miasta Lubomla w powiecie lubomelskim, województwie wołyńskiem.

Granica tak rozszerzonego m. Lubomla będzie następująca: rozpoczynając od punktu skrzyżowania państwowej drogi Nr. 6/3 Luboml - Włodzimierz i drogi gminnej Luboml - Maszów, granica biegnie w kierunku zachodnim na długości 324 m do powiatowej drogi Nr. 1 Luboml - Wiszniów - Dubienka w odległości 75 m od przejazdu kolejowego. Dalej granica idzie w kierunku północnym wzdłuż zachodniego rowu przydrożnego, przecinając tor kolejowy do granicy pasa wywłaszczenia państwowej drogi Nr. 6/3 Luboml - Włodzimierz. Od tego punktu skręca na zachód i biegnie granicą pasa wywłaszczenia tejże państwowej drogi Nr. 6/3 Luboml - Włodzimierz do rowu odwadniającego za mostkiem żelaznym, poczem idzie południową skarpą odwadniającego rowu w kierunku północno-zachodnim do skrzyżowania rowów odwadniających na długości 256 m.

Następnie biegnie południową skarpą odwadniającego rowu na południowy zachód na długości 387 m, dalej na południe na długości 110 m, powraca w kierunku północno-zachodnim i idzie miedzą, oddzielającą zabudowane grunty wsi Zawale od pól włościan wsi Zawale na długości 705 m i dochodzi do drogi, która stanowi dalszy ciąg ulicy Zawalskiej.

Od punktu przy krynicy na gruntach wspólnot wsi Zawale powraca w kierunku północnym, idzie miedzą, stanowiącą granicę między gruntami wspólnemi mieszczan m. Lubomla od strony wschodniej, a gruntami włościan wisi Zawale - od strony zachodniej i dochodzi do państwowej drogi Nr. 6 Luboml - Chełm, przecina ją w kierunku północno-zachodnim na długości 80 m i idzie następnie w kierunku północnym wzdłuż granicy gruntów wspólnych mieszczan m. Lubomla od wschodu oraz gruntów włościan wsi Luboml od zachodu do skrzyżowania drogi wojewódzkiej Nr. l Luboml - Ostrówki- Opalin z gminną drogą, stanowiącą dalszy ciąg ulicy Biesiłowskiej. W tym punkcie przecina drogą wojewódzką i północną skarpą drogi gminnej biegnie w kierunku wschodnim na długości 540 m do skrzyżowania z drogą polną przy wylocie ulicy Biesiłowskiej, gdzie skręca na północ i idzie drogą polną w linii prostej na długości 256 m do końca gruntów zabudowanych włościan wsi Luboml. Od tego punktu skręca w kierunku wschodnim i biegnie granicą gruntów zabudowanych wisi Luboml od strony południowej, przecina drogę państwową Nr. 4/6 Luboml - Piszcz na 46,58 km i dochodzi do drogi gminnej Luboml - Kuśniszcze, stanowiącej dalszy ciąg ulicy Brzeskiej.

Zachodnią skarpą tej drogi powraca na północ, idzie na długości 137 m, poczem biegnie przecinając tę drogę w kierunku wschodnim na długości 60 m. Następnie skręca na południe i idzie po granicy działek zabudowanych włościan wsi Luboml na długości 282 m, dalej skręca na północny wschód, biegnąc granicą działek budowlanych do działki szkolnej na długości 291 m granicą tej działki na północ na długości 109 m, poczem powraca na wschód i idzie wzdłuż granic działek szkolnej i gminnej do drogi gminnej Luboml - Borki. W tym punkcie granica skręca na południe i idzie zachodnią skarpą tejże drogi gminnej Luboml - Borki do skrzyżowania z ulicą Maciejowską, poczem powraca na wschód wzdłuż wymienionej ulicy do mostu, gdzie skręca na południe i idzie zachodnią granicą gruntów cerkiewnych do gruntów majątku Luboml - własność Konstantego Kampioniego. Następnie biegnie rowem granicznym, oddzielającym las pod nazwą "Pasieka", poczem wzdłuż wschodniej granicy placu gorzelni i placu powiatowego związku samorządowego, dalej granicą ogrodów warzywnego i owocowego maj. Luboml własność Konstantego Kampioniego do drogi, wiodącej na targowicę. Wzdłuż tej drogi biegnie granica w kierunku południowo-wschodnim na długości 204 m, następnie powraca na wschód granicą parku majątku Luboml własność Konstantego Kampioniego, skręca na południe i idzie do granicy gruntów cerkiewnych, skąd rowem odwadniającym wzdłuż parku wspomnianego majątku dochodzi do granicy działki cerkiewnej. W tym punkcie skręca na północny zachód i biegnie po granicy gruntów cerkiewnych, powraca na południe i wzdłuż granicy gruntów cerkiewnych i kościelnych od wschodu i sadyb włościan wsi Zawale od zachodu dobiega do rowu odwadniającego na długości 750 m, przecina ten rów i granicą pól wspólnoty gromadzkiej wsi Zawale idzie dalej w kierunku południowym do pasa wywłaszczenia kolejowego, przecina ten pas i tor kolejowy w odległości 10 m na wschód od naroża murowanej rampy kolejowej i południową granicą pasa wywłaszczenia kolejowego skręca na zachód na długości 101 m. Następnie powraca na południe, biegnie miedzą w linji prostej do północno-wchodniego naroża placu, zajętego przez tartak i wschodnią granicą tego placu dobiega do drogi gminnej Luboml - Maszów. Od tego punktu biegnie na północny zachód do skrzyżowania z drogą państwową Nr. 6/3 Luboml - Włodzimierz, czyli do początkowego punktu wyjścia nowej granicy.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.