Zmiana granic miasta Horochowa w powiecie horochowskim, województwie wołyńskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.32.295

Akt utracił moc
Wersja od: 15 kwietnia 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 12 kwietnia 1934 r.
o zmianie granic miasta Horochowa w powiecie horochowskim, województwie wołyńskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895), zarządzam co następuje:
Z miasta Horochowa w powiecie horochowskim, województwie wołyńskiem wyłącza się grunty o powierzchni 1,000 ha, należące dawniej do gromad Podliski i Horochów włościański, a położone pomiędzy dotychczasową granicą miasta, a granicą opisaną w § 2 i włącza się je do gminy wiejskiej Skobełka w tymże powiecie i województwie.
Granicę miasta Horochowa ustala się, jak następuje:

Rozpoczynając od kąta północnego łąki Katarzyny Lüders Weymarn, graniczącego z gruntami gminy Skobełka, granica biegnie linją prostą wzdłuż rowu zachodniej granicy tejże łąki do punktu B) stanowiącego jej kąt zachodni na długości 740 m, poczem w kierunku na zachód prostą linją na długości 435 m przez łąki mieszkańców przedmieścia Podliski do punktu C), stanowiącego granicę zachodnią ogrodów i sadyb przedmieścia; od tego punktu wzdłuż drogi polowej C-D, biegnącej do południowo-zachodniego kąta granicy ziemi ornej, należącej do cerkwi prawosławnej w Horochowie. Tu granica załamuje się pod kątem prawie prostym i biegnie na zachód do punktu E), wzdłuż południowej granicy pola cerkiewnego, wyłączając je całkowicie z obszaru miejskiego, na długości 1050 m.

Od punktu E), granica biegnie ku południowi linją łamaną zachodniemi miedzami pierwszych od sadyb poletek, w sposób następujący: od punktu E) na południe do punktu F) na długości 100 m, od punktu F) na zachód do punktu G) na długości 120 m, od punktu G) na południe do punktu H) na długości 220 m i stąd wraca się ku wschodowi do punktu I) na długości 40 m. W tem miejscu granica przecina pod prostym kątem drogę powiatową Horochów-Sokal Nr. 4 i biegnie dalej ku południowi do punktu J) na długości 235 m od punktu J), zwraca się na wschód do punktu K) na długości 60 m, znów na południe do punktu L) na długości 70 m, potem na zachód na długości 85 m, tu załamuje się ku południowi do punktu M) na długości 85 m i w punkcie M) zwraca na zachód do punktu N) na długości 25 m, od punktu N) biegnie znów na południe do punktu O) na długości 65 m i pod kątem prostym na zachód do punktu P) na długości 195 m, skąd ponownie pod kątem prostym biegnie ku południowi na długości 425 m, aż do zetknięcia się z północną granicą pól nadziałowych dawnej gromady Podliski. Od punktu Q) granica zwraca się ku zachodowi pod kątem prostym i biegnie prostą miedzą do zetknięcia się w punkcie R) z gruntami Skarbu Państwa (ziemia pocerkiewna) na długości 830 m, poczem zwraca ku południowemu zachodowi i biegnie północno-zachodnią granicą tych gruntów do punktu S), na długości 1055 m. W tym punkcie przecina grunta państwowe wzdłuż drogi polnej pod kątem prostym i biegnie w kierunku południowo-wschodnim do punktu T) linją długości 60 m, przecinając w tem miejscu drogę państwową Nr. 7/2. Od punktu T) biegnie na północny wschód do punktu U) na długości 110 m i stąd zawraca ku południowemu wschodowi łamaną linją miedz, mianowicie ku południowemu wschodowi do punktu W) na długości 275 m, stąd pod kątem prostym na północny-wschód do punktu Y) na długości 95 m, znów pod kątem prostym na południowy wschód do punktu Z) na długości 180 m, z punktu Z) na północny wschód do punktu A1 na długości 95 m, stąd ku południowemu wschodowi do punktu Bi na długości 85 m, na północny-wschód na długości 47 m do punktu C1 i stąd ku południowo-wschodowi do punktu D1 na długości 445 m i tu zwraca się pod kątem prostym i biegnie ku południowemu zachodowi do punktu E1 na długości 160 m, do zetknięcia się z granicą gminy Brany. Od punktu E1 do punktu F1 w kierunku na wschód biegnie łukową linją graniczną gminy Brany o długości 1020 m.

Od punktu F1 granica zwraca ku północnemu wschodowi i biegnie wschodnią granicą działki Skarbu Państwa (ziemia pocerkiewna), mając od wschodu grunta gminy Skobełka, na przestrzeni 1690 m, do punktu G1, przecinając drogę wojewódzką Beresteczko-Włodzimierz, poczem zawraca ku zachodowi północną granicą tej działki do punktu H1 na długości 116 m i stąd zwraca się znów na północny-wschód i biegnie linją prostą długości 1425 m do rzeki Bezimiennej, przecinając drogę gminną Horochów-Chołoniów. Od tego punktu granica zwraca ku zachodowi wzdłuż rzeczki Bezimiennej jej prawym brzegiem do punktu J1 na długości 405 m, tu załamuje się i biegnie nieprawidłową łukową łamaną linją przez punkty J1-K1-L1 wzdłuż granic wieczno-czynszowych gruntów osiedla, przecina drogę państwową Nr. 7/2 na 52 klm 487 m, poczem północną granicą wielkiego stawu linją łukową zawraca ku zachodowi do punktu N1, skąd idzie ku północy rowem prostym o długości 470 m do punktu wyjścia niniejszego opisu. Wymienione w opisie granic punkty, nazwane literami A, B, C i t. d. odpowiadają znakom, umieszczonym na planie m. Horochowa sporządzonym przez Zarząd Miejski.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.