Zmiana granic miasta Dawidgródka w powiecie stolińskim, województwie poleskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.29.252

Akt utracił moc
Wersja od: 9 kwietnia 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 28 marca 1934 r.
o zmianie granic miasta Dawidgródka w powiecie stolińskim, województwie poleskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich W poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu usłalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895), zarządzam co następuje:
Z gminy wiejskiej Chorsk w powiecie stolińskim, województwie poleskiem wyłącza się grunta b. majątku Dawidgródek o powierzchni 184 ha wraz z folwarkiem Stary Dwór o powierzchni 9 ha, grunty b. folwarku Anusin o powierzchni 3 ha, część b. majątku Wysokie i część gruntów osady wojskowej Wysokie o powierzchni 63 ha i włącza się do gminy miejskiej Dawidigródek w powiecie stolarskim, województwie poleskiem.

Granica tak rozszerzonego miasta Dawidgródka będzie następująca: od punktu, w którym przy rzece Horynce stykają się grunty mieszkańców m. Dawidgródka, wsi Lisowicze i wsi Tury, prawym brzegiem rzeki Horynki do punktu, w którym stykają się grunty wsi Tury, mieszkańców m. Dawidgródka i wsi Chorsk, następnie granicą gruntów mieszkańców m. Dawidgródka i wsi Chorsk, linją łamaną do punktu, w którym rzeka Wielkie Łuki wpada do rzeki Horynia, dalej rzeką Wielkie Łuki w kierunku przeciwnym jej biegowi do punktu, w którym stykają się grunty mieszkańców m. Dawidgródka z gruntami wsi Chorsk i z gruntami ordynacji Dawidgródeckiej. Dalej granica biegnie linją graniczną, dzielącą grunty mieszkańców m. Dawidgródka od gruntów ordynacji Dawidgródeckiej do rzeki Horynia, rzeką Horyniem do Prypeci, prawym brzegiem rzeki Prypeci do punktu, w którym grunty mieszkańców m. Dawidgródka stykają się z gruntami wsi Olszany i następnie w kierunku południowym linją graniczną, dzielącą grunty mieszkańców m. Dawidgródka od gruntów wsi Olszany i Futorów Chinowsk do punktu, w którym stykają się grunty m. Dawidgródka, wsi Olszany i osady wojskowej Wysokie. Od tego punktu granica biegnie linją łamaną początkowo w kierunku południowym a następnie zachodnim linją graniczną, dzielącą grunty mieszkańców m. Dawidgródka od gruntów osady wojskowej Wysokie do punktu, w którym linją ta dochodzi do drogi Dawidgródek - Remel. Następnie drogą Dawidgródek-Remel w kierunku południowo-wschodnim, dzieląc grunty osady wojskowej Wysokie, do załamania drogi w kierunku wschodnim w punkcie, w którym stykają się znowu grunty m. Dawidgródka i grunty osady wojskowej Wysokie i biegnie dalej linją graniczną, dzieląc grunty m. Dawidgródka i parafji prawosławnej Dawidgródek z jednej strony od gruntów osady wojskowej Wysokie, z drugiej strony do punktu, gdzie stykają się powyższe grunty z gruntami Kolonji Dołżyca. Dalej granica biegnie linją, dzielącą grunty m. Dawidgródka od gruntów Kolonji Dołżyca, do punktu, w którym do powyższych gruntów dotykają grunty wsi Wielemicze, następnie linją dzielącą grunty m. Dawidgródka od gruntów wsi Wielemicze, dalej wsi Olpień i wsi Lisowicze do punktu wyjściowego na rzece Horynce.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.