Zmiana granic miasta Berezy Kartuskiej w powiecie prużańskim, województwie poleskim.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1939.27.178

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 1939 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 24 marca 1939 r.
o zmianie granic miasta Berezy Kartuskiej w powiecie prużańskim, województwie poleskim.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr 19, poz. 92) w brzmieniu ustalonym rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr 109, poz. 895) zarządzam co następuje:
Z gminy wiejskiej Sielec w powiecie prużańskim, województwie poleskim, wyłącza się wieś Nowosiółki o powierzchni 330 ha i włącza się ją do miasta Berezy Kartuskiej w tymże powiecie i województwie.

Granica tak rozszerzonego miasta Berezy Kartuskiej biec będzie następująco: od drogi gruntowej Uhlany - Bereza Kartuska w kierunku północno zachodnim wzdłuż scalonych gruntów wsi Porosłowo aż do drogi państwowej bitej Nr 4 Brześć n. Bugiem - Baranowicze, przecinając następnie tę drogę na 298,508 km biegnie dalej w tym samym kierunku wzdłuż gruntów rozparcelowanego folwarku Błudeń do toru kolejowego kolei żelaznej Brześć n. Bugiem - Baranowicze do 297 km; w tym miejscu granica załamuje się i biegnie dalej równolegle do toru kolejowego w kierunku wschodnim po granicy scalonych gruntów wsi Samojłowicze i dochodzi do rzeki Jasiołdy, skręca następnie na południe w kierunku jej biegu, przecina wyżej wspomnianą państwową drogę bitą Nr 4 na 303,300 km i biegnie dalej prawym brzegiem rzeki Jasiołdy do scalonych gruntów wsi Uhlany, skąd skręca na zachód, dochodzi do drogi gruntowej Bereza Kartuska - Chomsk, przecina ją i biegnie do punktu wyjścia tj. do drogi gruntowej Bereza Kartuska - Uhlany.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1939 r.