§ 31. - Zm.: rozporządzenie z dnia 7 lutego 1928 r. wydanego w celu wykonania rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 26 marca 1927 r. o monopolu spirytusowym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1930.79.621

Akt jednorazowy
Wersja od: 27 listopada 1930 r.
§  31.
Postanowienia § 143 ulegają następującym zmianom:

Pierwsze zdanie otrzymuje brzmienie:

"Podstawową cenę monopolową dla każdego województwa (art. 10 ustęp 4) ustala się stosownie do rozporządzenia Ministra Skarbu z dnia 20 grudnia 1929 r. (Dz. U. R. P. Nr. 89, poz. 670) na następujących zasadach:".

Ostatnie zdanie ustępu 1 rozdziału A punkt a) otrzymuje następujące brzmienie:

"Przeciętna zawartość skrobi w ziemniakach będzie ustalona osobnem rozporządzeniem Ministra Skarbu".

W tymże ustępie punkt b) otrzymuje następujące brzmienie:

"b) Cenę ziemniaków oblicza się dla danego województwa na podstawie rynkowej ceny ziemniaków fabrycznych loco wagon z okresu od 16 września do 31 października każdego roku włącznie, W braku notowań ceny rynkowej ziemniaków fabrycznych, mogą być przyjmowane zmniejszone o 20 % ceny ziemniaków jadalnych przebieranych, loco wagon. Ceny powyższe zmniejsza się o przeciętny koszt przewozu do kolei lub miasta, który ustala się jednolicie dla wszystkich województw na 15 % obliczonej w powyższy sposób ceny ziemniaków loco wagon, z wyjątkiem województw poznańskiego, pomorskiego, śląskiego i krakowskiego, dla których koszt przewozu ustala się na 5 % ceny ziemniaków loco wagon".

W ustępie 2 punkt b) rozdział A drugie zdanie otrzymuje następujące brzmienie:

"Ceny te ulegają zmniejszeniu o koszt przewozu, w wysokości, przyjętej dla ziemniaków (ustęp 1 punkt b)".

Ostatnie zdanie rozdziału A otrzymuje numerację jako ustęp 3. Na końcu tego ustępu po słowach "przez dodanie do cen loco folwark kosztu przewozu" dodaje się słowa "obliczonego dla cen loco wagon".

Punkt a) rozdziału E otrzymuje następujące brzmienie:

"Koszty paszy: owsa, siana i słomy - po 3.650 kg w województwach: krakowskiem, poznańskiem i śląskiem, w innych zaś województwach - siana i słomy - po 3.650 kg, a owsa - po 2.190 kg według przeciętnych cen loco folwark w województwie z okresu od 16 września do 31 października włącznie każdego roku".

Rozdział F otrzymuje następujące brzmienie:

"1. Wartość gorzelni ustala się w zależności od województwa w wysokości następującej: województwa: śląskie, krakowskie - 100.000 złotych; województwa: poznańskie i pomorskie - 110.000 złotych; województwa: warszawskie, łódzkie, kieleckie i lubelskie - 120.000 złotych; województwa: wołyńskie, lwowskie, tarnopolskie i stanisławowskie - 130.000 złotych; województwa: wileńskie, nowogródzkie, poleskie i białostockie - 150.000 złotych.

2. Z wartości powyższej przyjmuje się 40 % na budynek i 60 % na urządzenie, przyczem oblicza się 3 % na amortyzację i remont budynków, oraz 10 % na armotyzację i remont urządzeń".