§ 5. - Zgromadzenie elektorów oraz zgłaszanie kandydatów do Rady Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2010.96.622

Akt utracił moc
Wersja od: 25 października 2010 r.
§  5.
1.
Zgłoszenie kandydata do Rady Instytutu Pamięci zawiera życiorys zawodowy.
2.
Do zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, kandydaci dołączają:
1)
oświadczenia stwierdzające spełnienie warunków określonych w art. 11 ust. 1, 2, 3 i 5 oraz art. 15 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, a także zawierające zgodę na przedstawienie swojej kandydatury Sejmowi Rzeczypospolitej Polskiej albo Senatowi Rzeczypospolitej Polskiej zgodnie ze wzorem określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia;
2)
dokument potwierdzający spełnienie warunku określonego w art. 15 ust. 1 pkt 3 ustawy.
3.
Oświadczenie, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, może zawierać także zgodę kandydata na przedstawienie jego kandydatury organowi, którego kandydat nie wskazał w oświadczeniu, jeżeli brak jest wystarczającej liczby kandydatów do przedstawienia temu organowi, a kandydat nie został wybrany do przedstawienia organowi, który kandydat wskazał w oświadczeniu.
4.
Zgłoszenia niepełne lub nieprawidłowo wypełnione oraz zgłoszenia, które wpłynęły po terminie, o którym mowa w § 4, nie są rozpatrywane.
5.
Zgłoszenie uważa się za złożone w dniu wpływu do Instytutu Pamięci.
6.
Niezwłocznie po upływie terminu przyjmowania zgłoszeń Przewodniczący zgromadzenia elektorów zwołuje posiedzenie zgromadzenia elektorów w celu podjęcia uchwały określającej wykaz osób dopuszczonych do wyboru na kandydata do Rady Instytutu Pamięci. Wykaz osób dopuszczonych do wyboru na kandydata do Rady Instytutu Pamięci jest podzielony na dwie grupy z wyszczególnieniem osób, które w oświadczeniu, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, zadeklarowały przedstawienie ich kandydatury Sejmowi albo Senatowi.