Zezwolenia na wykonywanie działalności w zakresie podatku akcyzowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2009.32.241

Akt utracił moc
Wersja od: 27 lutego 2009 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA FINANSÓW1)
z dnia 24 lutego 2009 r.
w sprawie zezwoleń na wykonywanie działalności w zakresie podatku akcyzowego2)

Na podstawie art. 84 ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11) zarządza się, co następuje:

Przepisy ogólne

§  1. 
Rozporządzenie określa:
1)
szczegółowy sposób wydawania oraz cofania zezwoleń:
a)
na prowadzenie składu podatkowego,
b)
na nabywanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany handlowiec,
c)
na nabycie wyrobów akcyzowych jako niezarejestrowany handlowiec,
d)
na wykonywanie czynności w charakterze przedstawiciela podatkowego,
e)
na prowadzenie działalności jako podmiot pośredniczący,
f)
wyprowadzenia;
2)
wzory wniosków o wydanie zezwoleń, o których mowa w pkt 1, a także sposób dokumentowania spełnienia warunków, od których uzależnione jest wydanie danego zezwolenia.
§  2. 
1. 
Podmiot ubiegający się o wydanie zezwoleń, o których mowa w § 1 pkt 1, składa do właściwego naczelnika urzędu celnego odpowiednio wypełniony wniosek wraz z wymaganymi dokumentami.
2. 
Wzór wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
3. 
Wzór wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego rolnikowi wytwarzającemu na własny użytek ester lub czysty olej roślinny określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
4. 
Wzór wniosku o wydanie zezwolenia na nabywanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany handlowiec określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
5. 
Wzór wniosku o wydanie zezwolenia na nabycie wyrobów akcyzowych jako niezarejestrowany handlowiec określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
6. 
Wzór wniosku o wydanie zezwolenia na wykonywanie czynności w charakterze przedstawiciela podatkowego określa załącznik nr 5 do rozporządzenia.
7. 
Wzór wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności jako podmiot pośredniczący określa załącznik nr 6 do rozporządzenia.
8. 
Wzór wniosku o wydanie zezwolenia wyprowadzenia określa załącznik nr 7 do rozporządzenia.
9. 
Dokumenty, o których mowa w ust. 1, powinny być dołączone w oryginale lub uwierzytelnionej kopii oraz zawierać dane aktualne w dniu składania wniosku o wydanie zezwolenia. Dokumenty, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 6 lit. a, nie mogą być sporządzone wcześniej niż 1 miesiąc przed dniem złożenia wniosku, natomiast dokumenty, o których mowa w § 3 ust. 1 pkt 6 lit. b oraz § 4 ust. 1 pkt 1, nie mogą być sporządzone wcześniej niż 3 miesiące przed dniem złożenia wniosku.

Zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego

§  3. 
1. 
Do wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego należy dołączyć:
1)
dokument potwierdzający, że wnioskodawca jest podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT);
2)
dokument potwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do korzystania z miejsca, w którym ma być prowadzony skład podatkowy, zawierający adres i numer ewidencyjny działki, na której znajdować się ma skład podatkowy;
3)
zaświadczenie o nadaniu statystycznego numeru identyfikacyjnego REGON;
4)
decyzję o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej (NIP);
5)
potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego podatnika podatku akcyzowego;
6)
zaświadczenie wydane przez:
a)
właściwego naczelnika urzędu skarbowego i naczelnika urzędu celnego o niezaleganiu przez wnioskodawcę z podatkami stanowiącymi dochód budżetu państwa oraz cłem,
b)
właściwy dla siedziby lub miejsca zamieszkania oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu przez wnioskodawcę z wpłatami na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne;
7)
informację z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności osób kierujących działalnością wnioskodawcy za przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi lub przestępstwo skarbowe;
8)
oświadczenie wnioskodawcy, że w stosunku do niego nie jest prowadzone postępowanie egzekucyjne, likwidacyjne lub upadłościowe, z wyłączeniem postępowania upadłościowego z możliwością zawarcia układu;
9)
odpis z rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym albo zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej;
10)
oświadczenie wnioskodawcy, że miejsce, w którym ma być prowadzony skład podatkowy, spełnia warunki do prowadzenia działalności gospodarczej, wymagane przez Państwową Inspekcję Sanitarną, Inspekcję Ochrony Środowiska, Państwową Straż Pożarną oraz Państwową Inspekcję Pracy;
11)
inne dokumenty, wymagane na podstawie przepisów odrębnych, związane z działalnością wykonywaną w składzie podatkowym lub rodzajem wyrobów akcyzowych, w szczególności wymagane koncesje lub zezwolenia, chyba że ich wydanie na podstawie przepisów odrębnych uwarunkowane jest obowiązkiem posiadania zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego;
12)
szczegółowy plan składu podatkowego wraz z określeniem powierzchni oraz opisem sposobu odgrodzenia i zabezpieczenia miejsca magazynowania wyrobów akcyzowych w składzie podatkowym; w przypadku, o którym mowa w art. 48 ust. 3 pkt 3 i pkt 5 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym, zwanej dalej "ustawą", należy również wskazać pojemność magazynową;
13)
projekt regulaminu funkcjonowania składu podatkowego;
14)
oświadczenie wnioskodawcy, że nie zostało mu cofnięte, ze względu na naruszenie przepisów prawa, w okresie ostatnich 3 lat, licząc od dnia złożenia wniosku o wydanie zezwolenia, żadne z udzielonych mu zezwoleń, o których mowa w art. 84 ust. 1 ustawy, jak również koncesja lub zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej ani nie została wydana decyzja o zakazie wykonywania przez niego działalności regulowanej w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej (Dz. U. z 2007 r. Nr 155, poz. 1095, z późn. zm.3)), w zakresie wyrobów akcyzowych;
15)
w przypadkach, o których mowa w art. 48 ust. 3 pkt 1, pkt 2 i pkt 4 ustawy, oświadczenie wnioskodawcy o spełnieniu wymogów dotyczących minimalnej wysokości obrotu wyrobami akcyzowymi, a w przypadku wnioskodawcy rozpoczynającego działalność oświadczenie, w którym, zgodnie z art. 48 ust. 4 ustawy, zadeklaruje on osiągnięcie w danym roku minimalnej wysokości obrotu, proporcjonalnie w podziale na kolejne miesiące.
2. 
Podmiot posiadający już zezwolenie na prowadzenie składu podatkowego do wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie innego składu podatkowego dołącza dokumenty określone w ust. 1 pkt 2, pkt 5-8 i pkt 10-15.
§  4. 
1. 
Do wniosku, o którym mowa w § 2 ust. 3, wnioskodawca będący rolnikiem w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. Nr 169, poz. 1199, z 2007 r. Nr 35, poz. 217 i Nr 99, poz. 666 oraz z 2009 r. Nr 3, poz. 11), zwanej dalej "ustawą o biokomponentach i biopaliwach ciekłych", dołącza:
1)
zaświadczenie wydane przez właściwy dla miejsca zamieszkania albo siedziby oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub jednostkę organizacyjną Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o niezaleganiu przez wnioskodawcę z wpłatami na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne;
2)
oświadczenie wnioskodawcy, że nie został wykreślony z rejestru rolników w ciągu ostatnich trzech lat ze względu na naruszenie przepisów ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych;
3)
dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 2-5, pkt 6 lit. a, pkt 7, pkt 8 i pkt 10 oraz pkt 12-14; dokument, o którym mowa w § 3 ust. 1 pkt 3, dołącza się, jeżeli rolnikowi został nadany statystyczny numer identyfikacyjny REGON.
2. 
Jeżeli z wnioskiem, o którym mowa w ust. 1, występuje grupa producentów rolnych, o której mowa w art. 2 ust. 3 pkt 2 ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, oprócz dokumentów określonych w ust. 1, należy dołączyć decyzję marszałka województwa, na podstawie której grupa ta została wpisana do rejestru grup producentów rolnych, o którym mowa w przepisach ustawy z dnia 15 września 2000 r. o grupach producentów rolnych i ich związkach oraz o zmianie innych ustaw (Dz. U. Nr 88, poz. 983, z późn. zm.4)).
§  5. 
Właściwy naczelnik urzędu celnego, po zweryfikowaniu danych zawartych we wniosku i dołączonych do niego dokumentów, dokonuje w obecności wnioskodawcy lub osoby reprezentującej wnioskodawcę oceny miejsca przeznaczonego na prowadzenie składu podatkowego. Z czynności tej sporządza się protokół zawierający w szczególności ustalenia dotyczące lokalizacji, powierzchni, sposobu odgrodzenia miejsca magazynowania wyrobów akcyzowych w składzie podatkowym od innych powierzchni i terenów, sposobu zabezpieczenia tego miejsca oraz opis wyposażenia systemu zabezpieczenia technicznego i biurowego.
§  6. 
1. 
Przed wydaniem zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego właściwy naczelnik urzędu celnego wzywa wnioskodawcę do złożenia zabezpieczenia akcyzowego, w terminie 14 dni od dnia doręczenia wezwania, chyba że wnioskodawca został zwolniony z obowiązku złożenia zabezpieczenia na podstawie art. 64 ust. 1 ustawy.
2. 
Na uzasadniony wniosek złożony przez wnioskodawcę przed upływem terminu, o którym mowa w ust. 1, właściwy naczelnik urzędu celnego może przedłużyć termin wyznaczony do złożenia zabezpieczenia akcyzowego nie dłużej jednak niż o 30 dni.
3. 
Jeżeli zabezpieczenie akcyzowe nie zostanie złożone w terminie, o którym mowa w ust. 1, albo w terminie określonym na podstawie ust. 2, właściwy naczelnik urzędu celnego wydaje decyzję o odmowie wydania zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego.
§  7. 
1. 
W przypadku zezwolenia wydanego na czas oznaczony, wniosek o wydanie zezwolenia na kolejny okres należy złożyć nie później niż 3 miesiące przed upływem ważności zezwolenia.
2. 
Wniosek złożony po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1, traktuje się jako wniosek o wydanie nowego zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego. Przepisy § 3 oraz § 4 stosuje się odpowiednio.
3. 
Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, należy dołączyć dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 6-8 oraz pkt 14.
4. 
Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, złożonego przez wnioskodawcę, o którym mowa w § 4, należy dołączyć dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 6 lit. a, pkt 7 i pkt 8 oraz w § 4 ust. 1 pkt 1.
§  8. 
Nie wydaje się zezwolenia na prowadzenie w jednym miejscu lub pomieszczeniu więcej niż jednego składu podatkowego.
§  9. 
1. 
Właściwy naczelnik urzędu celnego, przed podjęciem z urzędu decyzji o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego, wzywa prowadzącego skład podatkowy do usunięcia stwierdzonych uchybień w określonym terminie, o ile charakter stwierdzonych uchybień pozwala na ich usunięcie.
2. 
Właściwy naczelnik urzędu celnego, przed wydaniem decyzji o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego, przeprowadza kontrolę składu podatkowego w zakresie rozliczeń z tytułu podatku akcyzowego oraz aktualnego stanu ilościowego i jakościowego wyrobów akcyzowych znajdujących się w składzie podatkowym.

Zezwolenia na nabywanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany handlowiec, nabycie wyrobów akcyzowych jako niezarejestrowany handlowiec, na wykonywanie czynności w charakterze przedstawiciela podatkowego, na prowadzenie działalności jako podmiot pośredniczący oraz zezwolenie wyprowadzenia

§  10. 
Do wniosku o wydanie zezwolenia na nabywanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany handlowiec, oprócz planu miejsca odbioru wyrobów akcyzowych, o którym mowa w art. 57 ust. 4 ustawy, należy dołączyć dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 1-9, pkt 11 i pkt 14. Przepisy § 3 ust. 2 oraz § 5-9 stosuje się odpowiednio.
§  11. 
Do wniosku o wydanie zezwolenia na nabycie wyrobów akcyzowych jako niezarejestrowany handlowiec należy dołączyć dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 1, pkt 3-9, pkt 11 i pkt 14. Przepisy § 6 i § 9 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
§  12. 
Do wniosku o wydanie zezwolenia na wykonywanie czynności w charakterze przedstawiciela podatkowego, oprócz oświadczenia, o którym mowa w art. 81 ust. 3 ustawy, należy dołączyć dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 1, pkt 3-9, pkt 11 i pkt 14. Przepisy § 6, § 7 i § 9 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
§  13. 
Do wniosku o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności jako podmiot pośredniczący należy dołączyć dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 1, pkt 3-9, pkt 11 i pkt 14. Przepisy § 6, § 7 i § 9 ust. 1 stosuje się odpowiednio.
§  14. 
Do wniosku o wydanie zezwolenia wyprowadzenia, oprócz pisemnej zgody, o której mowa w art. 54 ust. 3 ustawy, należy dołączyć dokumenty określone w § 3 ust. 1 pkt 1, pkt 3-9, pkt 11 i pkt 14. Przepisy § 7 i § 9 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

Przepis końcowy

§  15. 
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 marca 2009 r.5)
______

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej - finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 216, poz. 1592).

2) Niniejsze rozporządzenie dokonuje w zakresie swojej regulacji wdrożenia dyrektywy Rady 92/12/EWG z dnia 25 lutego 1992 r. w sprawie ogólnych warunków dotyczących wyrobów objętych podatkiem akcyzowym, ich przechowywania, przepływu oraz kontrolowania (Dz. Urz. WE L 76 z 23.03.1992, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 9, t. 1, str. 179).

3) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2007 r. Nr 180, poz. 1280, z 2008 r. Nr 70, poz. 416, Nr 116, poz. 732, Nr 141, poz. 888, Nr 171, poz. 1056 i Nr 216, poz. 1367 oraz z 2009 r. Nr 3, poz. 11 i Nr 18, poz. 97.

4) Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2003 r. Nr 229, poz. 2273, z 2004 r. Nr 162, poz. 1694, z 2005 r. Nr 175, poz. 1462, z 2006 r. Nr 251, poz. 1847 oraz z 2008 r. Nr 98, poz. 634.

5) Zakres spraw regulowany niniejszym rozporządzeniem był uregulowany w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 1 marca 2004 r. w sprawie zezwoleń na prowadzenie składu podatkowego, działalności jako zarejestrowany handlowiec oraz niezarejestrowany handlowiec, a także na wykonywanie czynności w charakterze przedstawiciela podatkowego (Dz. U. Nr 35, poz. 312 i Nr 167, poz. 1749, z 2005 r. Nr 36, poz. 321 i Nr 132, poz. 1115 oraz z 2006 r. Nr 245, poz. 1783), które traci moc z dniem 1 marca 2009 r. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11).

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1 

WZÓR

Naczelnik Urzędu Celnego

w ........................

WNIOSEK

o wydanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego

1. Imię, nazwisko albo nazwa wnioskodawcy oraz jego NIP:

..............................................................

..............................................................

2. Adres zamieszkania albo siedziby wnioskodawcy:

..............................................................

..............................................................

3. Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub ewidencji działalności gospodarczej oraz numer REGON:

..............................................................

..............................................................

4. Adres poczty elektronicznej wnioskodawcy:

..............................................................

..............................................................

5. Adres planowanej lokalizacji składu podatkowego:

..............................................................

..............................................................

6. Rodzaj/e działalności planowanej w składzie podatkowym:

..............................................................

..............................................................

7. Zakres planowanej działalności:

a) Szacunkowe dane dotyczące ilości wyrobów akcyzowych, które mają być produkowane, przeładowywane, magazynowane, przyjmowane i wysyłane w składzie podatkowym w okresie jednego miesiąca

..............................................................

..............................................................

b) Szacunkowe dane dotyczące rodzajów i ilości surowców zużywanych do produkcji wyrobów akcyzowych

..............................................................

..............................................................

c) Szacunkowe dane na temat ilości lub wartości wyrobów akcyzowych, będących w okresie 1 miesiąca przedmiotem nabycia i/lub dostawy wewnątrzwspólnotowej ...........................

8. Rodzaj/e wyrobów akcyzowych:

a) wyroby akcyzowe z zestawienia (oznaczone X):

Wyroby energetyczne 1):Napoje alkoholowe:
Oleje roślinne i zwierzęce o kodach CN od 1507 do

1518, jeśli są przeznaczone do celów napędowych

lub opałowych (art. 20 ust. 1 lit. a dyrektywy

2003/96/WE)

Alkohol etylowy (art. 20

dyrektywy 92/83/EWG)

Oleje mineralne o kodach CN 2707 10, 2707 20,

2707 30 i 2707 50 (art. 20 ust. 1 lit. b

dyrektywy 2003/96/WE)

Benzyna ołowiowa o kodach CN 2710 11 31, 2710 11 51

i 2710 11 59 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik

1 tabela A rząd pierwszy dyrektywy 2003/96/WE)

Alkohol częściowo skażony

środkami dopuszczonymi do

skażania alkoholu etylowego na

podstawie przepisów

odrębnych i wykorzystywany do

wytwarzania produktów

nieprzeznaczonych do spożycia

przez ludzi (art. 20 dyrektywy

92/83/EWG)

Benzyna bezołowiowa o kodach CN 2710 11 31,

2710 11 41, 2710 11 45 i 2710 11 49 (art. 20 ust. 1

lit. c; załącznik 1 tabela A rząd drugi dyrektywy

2003/96/WE)

Olej napędowy o kodach CN od 2710 19 41 do

2710 19 49 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1

tabela A rząd trzeci dyrektywy 2003/96/WE)

Piwo (art. 2 dyrektywy 92/83/EWG)
Olej opałowy o kodach CN od 2710 19 41 do 2710 19 49

(art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik nr 1 tabela C

rząd pierwszy dyrektywy 2003/96/WE)

Wino niemusujące (art. 8 pkt 1

dyrektywy 92/83/EWG)

i niemusujące napoje fermentowane

inne niż wino i piwo (art. 12 pkt 1

dyrektywy 92/83/EWG)

Nafta do celów napędowych o kodach CN 2710 19 21

i 2710 19 25 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1

tabela A rząd czwarty dyrektywy 2003/96/WE)

Wino musujące (art. 8 pkt 2

dyrektywy 92/83/EWG) i musujące

napoje fermentowane inne niż wino

i piwo (art. 12 pkt 2 dyrektywy

92/83/EWG)

Nafta do celów opałowych o kodach CN 2710 19 21

i 2710 19 25 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1

tabela C rząd trzeci dyrektywy 2003/96/WE)

Produkty pośrednie (art. 17

dyrektywy 92/83/EWG)

Ciężki olej opałowy o kodach CN od 2710 19 61 do

2710 19 69 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1

tabela C rząd drugi dyrektywy 2003/96/WE)

Wyroby tytoniowe:
Wyroby o kodach CN 2710 11 21, 2710 11 25

i 2710 19 29, o ile wyroby te są przemieszczane

luzem (art. 20 ust. 1 lit. c dyrektywy 2003/96/WE)

Papierosy (art. 4 i art. 7 ust. 2

dyrektywy 95/59/WE)

Wyroby o kodach CN od 2710 11 do 2710 19 69,

wyżej niewymienione (art. 20 ust. 1 lit. c

dyrektywy 2003/96/WE)

Cygara i cygaretki (art. 3 i art. 7

ust. 1 dyrektywy 95/59/WE)

Gaz płynny i inne węglowodory gazowe (LPG) o

kodzie CN 2711 z wyjątkiem 2711 11, 2711 21 i

2711 29 (art. 20 ust. 1 lit. d; załącznik 1

tabela A rząd piąty; załącznik 1 tabela C rząd

czwarty dyrektywy 2003/96/WE)

Tytoń cięty do ręcznego

sporządzania papierosów (art. 5,

6 i art. 7 ust. 2 dyrektywy

95/59/WE)

Nasycone węglowodory acykliczne o kodzie CN 2901 10

(art. 20 ust. 1 lit. e dyrektywy 2003/96/WE)

Inny tytoń do palenia (art. 5 i

art. 7 ust. 2 dyrektywy 95/59/WE)

Węglowodory cykliczne o kodach CN 2902 20,

2902 30, 2902 41, 2902 42, 2902 43 i 2902 44

(art. 20 ust. 1 lit. f dyrektywy 2003/96/WE)

Metanol (alkohol metylowy) o kodzie CN 2905 11 00,

który nie jest pochodzenia syntetycznego,

jeśli jest przeznaczony do celów napędowych lub

opałowych (art. 20 ust. 1 lit. g dyrektywy

2003/96/WE)

Wyroby o kodzie CN 3824 90 99, jeśli są

przeznaczone do celów napędowych lub opałowych

(art. 20 ust. 1 lit. h dyrektywy 2003/96/WE)

b) oleje smarowe (oznaczone X):

[] TAK: nazwa wyrobu/ów (kod/y CN): ...........................

[] NIE

9. Proponowany termin obowiązywania zezwolenia (oznaczone x):

[] czas nieoznaczony

[] czas oznaczony, nie dłuższy niż 3 lata, tj .................

10. Wniosek o zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego na podstawie art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3,

poz.11), zwanej dalej "ustawą", wnioskodawcy spełniającego warunki określone w tym przepisie tak/nie2)

11. Proponowane zabezpieczenie akcyzowe, o którym mowa w art. 63 ust. 1 ustawy:

a) forma zabezpieczenia akcyzowego:

..............................................................

b) wysokość zabezpieczenia akcyzowego:

..............................................................

12. Liczba aktualnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie

składu podatkowego ...........................................

13. Informacja o aktualnym lub wcześniejszym prowadzeniu przez wnioskodawcę działalności w zakresie akcyzy, w szczególności: numery zezwoleń uzyskanych na podstawie przepisów o podatku akcyzowym i numery decyzji o cofnięciu, jeżeli zostały wydane:

..............................................................

..............................................................

..............................................................

14. Dane osoby upoważnionej do reprezentowania wnioskodawcy w toku postępowania o wydanie zezwolenia:

a) imię i nazwisko ...........................................

b) telefon/faks ..............................................

............................

............................

(data i podpis wnioskodawcy)

_____________________

1) w związku z art. 2 ust. 5 dyrektywy Rady 2003/96/WE z dnia 27 października 2003 r. w sprawie restrukturyzacji wspólnotowych przepisów ramowych

dotyczących opodatkowania produktów energetycznych i energii elektrycznej (Dz. Urz. UE L 283 z 31.10.2003, str. 51) odniesienia do kodów Nomenklatury

Scalonej (CN) wyrobów energetycznych dokonane zostały zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 2031/2001 z dnia 6 sierpnia 2001 r.

wprowadzającym zmiany do załącznika I do rozporządzenia Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie taryf i nomenklatury statystycznej oraz w sprawie Wspólnej

Taryfy Celnej (Dz. Urz. WE L 279 z 23.10.2001, str. 1)

2) niepotrzebne skreślić

ZAŁĄCZNIK Nr  2 

WZÓR

Naczelnik Urzędu Celnego

w ......................

WNIOSEK

o wydanie zezwolenia na prowadzenie składu podatkowego rolnikowi 1) wytwarzającemu na własny użytek ester lub czysty olej roślinny

1. Imię, nazwisko albo nazwa wnioskodawcy 2) oraz jego NIP i REGON (o ile został nadany):

..............................................................

..............................................................

2. Adres zamieszkania albo siedziby wnioskodawcy:

..............................................................

..............................................................

3. Adres poczty elektronicznej wnioskodawcy:

..............................................................

4. Ilość hektarów użytków rolnych będących w posiadaniu wnioskodawcy3):

..............................................................

..............................................................

5. Numer nadany na podstawie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności (o ile taki numer posiada):

..............................................................

..............................................................

6. Adres planowanej lokalizacji składu podatkowego:

..............................................................

..............................................................

7. Rodzaj/e wyrobów akcyzowych, które będą produkowane w

składzie podatkowym(wraz z kodami CN):

..............................................................

..............................................................

8. Zakres planowanej działalności:

a) Szacunkowe dane dotyczące ilości estru lub czystego oleju roślinnego, które mają być produkowane w składzie podatkowym

w okresie 1 miesiąca, ustalone z uwzględnieniem art. 21 ust. 2 ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych:

..............................................................

..............................................................

b) Szacunkowe dane dotyczące rodzajów i ilości surowców, jakie będą zużywane do produkcji estru lub czystego oleju roślinnego

..............................................................

..............................................................

9. Proponowany termin obowiązywania zezwolenia (oznaczone x):

[] czas nieoznaczony

[] czas oznaczony, nie dłuższy niż 3 lata, tj..................

10. Wniosek o zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia akcyzowego na podstawie art. 64 ust. 1 w związku z ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz.11), zwanej dalej "ustawą":4) tak/nie5)

11. Proponowane zabezpieczenie akcyzowe, o którym mowa w art. 63 ust. 1 ustawy:6)

a) forma zabezpieczenia akcyzowego:

..............................................................

b) wysokość zabezpieczenia akcyzowego:

..............................................................

12. Liczba aktualnie posiadanych zezwoleń na prowadzenie

składu podatkowego ..............................................................

13. Informacja o aktualnym lub wcześniejszym prowadzeniu przez wnioskodawcę działalności w zakresie akcyzy, w szczególności: numery zezwoleń uzyskanych na podstawie przepisów o podatku akcyzowym i numery decyzji o cofnięciu, jeżeli zostały wydane:

..............................................................

..............................................................

..............................................................

14. Dane osoby upoważnionej do reprezentowania wnioskodawcy w toku postępowania o wydanie zezwolenia:

a) imię i nazwisko ...........................................

..............................................................

b) telefon/faks ..............................................

..............................................................

...............................

(data i podpis wnioskodawcy)7)

______

1) - Rolnik w rozumieniu przepisów ustawy o biokomponentach i

biopaliwach ciekłych

2) - W przypadku grup, o których mowa w art. 2 ust. 3 ustawy o

biokomponentach i biopaliwach ciekłych - imiona i nazwiska

członków grupy albo nazwa grupy.

3) - W przypadku grupy, o której mowa w art. 2 ust. 3 pkt 1

ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych - miejsce

zamieszkania każdego z członków grupy; ilość hektarów użytków

rolnych będących w posiadaniu wnioskodawcy - w rozbiciu na

poszczególnych członków grupy.

4) - Zgodnie z art. 64 ust. 1 pkt 1,4 i 5 w zw. z art. 64

ust. 2 ustawy o podatku akcyzowym, rolnik występujący z

wnioskiem o zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia

akcyzowego musi mieć swoją siedzibę lub miejsce zamieszkania

na terytorium kraju, nie posiadać zaległości z tytułu cła i

podatków stanowiących dochód budżetu państwa oraz składek na

ubezpieczenie społeczne i zdrowotne oraz zobowiązać się do

zapłacenia, na pierwsze pisemne żądanie właściwego naczelnika

urzędu celnego, kwoty akcyzy przypadającej do zapłaty z tytułu

powstania zobowiązania podatkowego.

5) - Niepotrzebne skreślić.

6) - Punkt ten należy wypełnić w przypadku niewystąpienia

z wnioskiem o zwolnienie z obowiązku złożenia zabezpieczenia

akcyzowego.

7) - W przypadku grupy, o której mowa w art. 2 ust. 3 pkt 1

ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych - data i

podpis każdego z członków grupy.

ZAŁĄCZNIK Nr  3 

WZÓR

Naczelnik Urzędu Celnego

w ......................

WNIOSEK

o wydanie zezwolenia na nabywanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany handlowiec

1. Imię, nazwisko albo nazwa wnioskodawcy oraz jego NIP:

.....................................................

.....................................................

2. Adres zamieszkania albo siedziby wnioskodawcy:

........................................................

........................................................

3. Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub ewidencji

działalności gospodarczej oraz numer REGON:

........................................................

........................................................

4. Adres poczty elektronicznej wnioskodawcy:

........................................................

5. Adres planowanej lokalizacji miejsca odbioru wyrobów

akcyzowych:

........................................................

........................................................

6. Zakres planowanej działalności na podstawie szacunkowych

danych dotyczących ilości lub wartości wyrobów

akcyzowych, będących w okresie 1 miesiąca przedmiotem

nabycia wewnątrzwspólnotowego: .........................

7. Rodzaj wyrobów akcyzowych, które będą nabywane

wewnątrzwspólnotowo:

a) wyroby akcyzowe z zestawienia (oznaczone X):

Wyroby energetyczne 1):Napoje alkoholowe:
Oleje roślinne i zwierzęce o kodach CN od 1507 do 1518, jeśli są przeznaczone do celów napędowych lub opałowych (art. 20 ust. 1 lit. a dyrektywy 2003/96/WE) Alkohol etylowy (art. 20 dyrektywy 92/83/EKG)
Oleje mineralne o kodach CN 2707 10, 2707 20, 2707 30 i 2707 50 (art. 20 ust. 1 lit. b dyrektywy 2003/96/WE)
Benzyna ołowiowa o kodach CN 2710 11 31, 2710 11 51 i 2710 11 59 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd pierwszy dyrektywy 2003/96/WE) Alkohol częściowo skażony środkami dopuszczonymi do skażania alkoholu etylowego na podstawie przepisów odrębnych i wykorzystywany do wytwarzania produktów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi (art. 20 dyrektywy 92/83/EWG)
Benzyna bezołowiowa o kodach CN 2710 11 31, 2710 11 41, 2710 11 45 i 2710 11 49 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd drugi dyrektywy 2003/96/WE)
Olej napędowy o kodach CN od 2710 19 41 do 2710 19 49 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd trzeci dyrektywy 2003/96/WE) Piwo (art. 2 dyrektywy 92/83/EWG)
Olej opałowy o kodach CN od 2710 19 41 do 2710 19 49 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik nr 1 tabela C rząd pierwszy dyrektywy 2003/96/WE) Wino niemusujące (art. 8 pkt 1 dyrektywy 92/83/EWG) i niemusujące napoje fermentowane inne niż wino i piwo (art. 12 pkt 1 dyrektywy 92/83/EWG)
Nafta do celów napędowych o kodach CN 2710 19 21 i 2710 19 25 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd czwarty dyrektywy 2003/96/WE) Wino musujące (art. 8 pkt 2 dyrektywy 92/83/EWG) i musujące napoje fermentowane inne niż wino i piwo (art. 12 pkt 2 dyrektywy 92/83/EWG)
Nafta do celów opałowych o kodach CN 2710 19 21 i 2710 19 25 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela C rząd trzeci dyrektywy 2003/96/WE) Produkty pośrednie (art. 17 dyrektywy 92/83/EWG)
Ciężki olej opałowy o kodach CN od 2710 19 61 do 2710 19 69 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela C rząd drugi dyrektywy 2003/96/WE) Wyroby tytoniowe:
Wyroby o kodach CN 2710 11 21, 2710 11 25 i 2710 19 29, o ile wyroby te są przemieszczane luzem (art. 20 ust. 1 lit. c dyrektywy 2003/96/WE) Papierosy (art. 4 i art. 7 ust. 2 dyrektywy 95/59/WE)
Wyroby o kodach CN od 2710 11 do 2710 19 69, wyżej niewymienione (art. 20 ust. 1 lit. c dyrektywy 2003/96/WE) Cygara i cygaretki (art. 3 i art. 7 ust. 1 dyrektywy 95/59/WE)
Gaz płynny i inne węglowodory gazowe (LPG) o kodzie CN 2711 z wyjątkiem 2711 11, 2711 21 i 2711 29 (art. 20 ust. 1 lit. d; załącznik 1 tabela A rząd piąty; załącznik 1 tabela C rząd czwarty dyrektywy 2003/96/WE) Tytoń cięty do ręcznego sporządzania papierosów (art. 5, 6 i art. 7 ust. 2 dyrektywy 95/59/WE)
Nasycone węglowodory acykliczne o kodzie CN 2901 10 (art. 20 ust. 1 lit. e dyrektywy 2003/96/WE) Inny tytoń do palenia (art. 5 i art. 7 ust. 2 dyrektywy 95/59/WE)
Węglowodory cykliczne o kodach CN 2902 20, 2902 30, 2902 41, 2902 42, 2902 43 i 2902 44 (art. 20 ust. 1 lit. f dyrektywy 2003/96/WE)
Metanol (alkohol metylowy) o kodzie CN 2905 11 00, który nie jest pochodzenia syntetycznego, jeśli jest przeznaczony do celów napędowych lub opałowych (art. 20 ust. 1 lit. g dyrektywy 2003/96/WE)
Wyroby o kodzie CN 3824 90 99, jeśli są przeznaczone do celów napędowych lub opałowych (art. 20 ust. 1 lit. h dyrektywy 2003/96/WE)

b) oleje smarowe (oznaczone X):

TAK: nazwa wyrobu/ów (kod/y CN): ..................

NIE

8. Proponowany termin obowiązywania zezwolenia (oznaczone

x):

czas nieoznaczony

czas oznaczony, nie dłuższy niż 3 lata, tj. .............

9. Proponowane zabezpieczenie akcyzowe, o którym mowa w art.

63 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku

Akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz.11):

a) forma zabezpieczenia akcyzowego: ...................

b) wysokość zabezpieczenia akcyzowego: ................

10. Liczba aktualnie posiadanych zezwoleń na nabywanie wyrobów akcyzowych jako zarejestrowany handlowiec .......

11. Informacja o aktualnym lub wcześniejszym prowadzeniu

przez wnioskodawcę działalności w zakresie akcyzy, w

szczególności:

numery zezwoleń uzyskanych na podstawie przepisów o podatku akcyzowym i numery decyzji o cofnięciu, jeżeli zostały wydane:

........................................................

........................................................

........................................................

12. Dane osoby upoważnionej do reprezentowania wnioskodawcy

w toku postępowania o wydanie zezwolenia:

a) imię i nazwisko .....................................

b) telefon/faks ........................................

................................

(data i podpis wnioskodawcy)

______

1) w związku z art. 2 ust. 5 dyrektywy Rady 2003/96/WE

z dnia 27 października 2003 r. w sprawie restrukturyzacji

wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących

opodatkowania produktów energetycznych i energii

elektrycznej (Dz. Urz. UE L 283 z 31.10.2003, str. 51)

odniesienia do kodów

Nomenklatury Scalonej (CN) wyrobów energetycznych

dokonane zostały zgodnie z rozporządzeniem Komisji (WE)

nr 2031/2001 z dnia 6 sierpnia 2001r. wprowadzającym

zmiany do załącznika 1 do rozporządzenia Rady (EWG) nr

2658/87 w sprawie taryf i nomenklatury statystycznej oraz

w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (Dz. Urz. WE L 279 z

23.10.2001, str. 1)

ZAŁĄCZNIK Nr  4 

WZÓR

Naczelnik Urzędu Celnego

w .......................

WNIOSEK

o wydanie zezwolenia na nabycie wyrobów akcyzowych jako niezarejestrowany handlowiec

1. Imię, nazwisko albo nazwa wnioskodawcy oraz jego NIP:

...........................................................

...........................................................

2. Adres zamieszkania albo siedziby wnioskodawcy:

...........................................................

...........................................................

3. Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub ewidencji

działalności gospodarczej oraz numer REGON:

...........................................................

...........................................................

4. Adres miejsca, w którym wyroby akcyzowe zostaną odebrane:

...........................................................

...........................................................

5. Zakres planowanej działalności:

- ilość wyrobów akcyzowych, które zostaną nabyte

wewnątrzwspólnotowo przez wnioskodawcę ...............

- przypadająca do zapłaty kwota akcyzy: ................

6. Rodzaj wyrobów akcyzowych, które zostaną nabyte

wewnątrzwspólnotowo:

a) wyroby akcyzowe z zestawienia (oznaczone X):

Wyroby energetyczne 1):Napoje alkoholowe:
Oleje roślinne i zwierzęce o kodach CN od 1507 do 1518, jeśli są przeznaczone do celów napędowych lub opałowych (art. 20 ust. 1 lit. a dyrektywy 2003/96/WE) Alkohol etylowy (art. 20 dyrektywy 92/83/EWG)
Oleje mineralne o kodach CN 2707 10, 2707 20, 2707 30 i 2707 50 (art. 20 ust. 1 lit. b dyrektywy 2003/96/WE)
Benzyna ołowiowa o kodach CN 2710 11 31, 2710 11 51 i 2710 11 59 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd pierwszy dyrektywy 2003/96/WE) Alkohol częściowo skażony środkami dopuszczonymi do skażania alkoholu etylowego na podstawie przepisów odrębnych i wykorzystywany do wytwarzania produktów nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi (art. 20 dyrektywy 92/83/SWG)
Benzyna bezołowiowa o kodach CN 2710 11 31, 2710 11 41, 2710 11 45 i 2710 11 49 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd drugi dyrektywy 2003/96/WE)
Olej napędowy o kodach CN od 2710 19 41 do 2710 19 49 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd trzeci dyrektywy 2003/96/WE) Piwo (art. 2 dyrektywy 92/83/EWG)
Olej opałowy o kodach CN od 2710 19 41 do 2710 19 49 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik nr 1 tabela C rząd pierwszy dyrektywy 2003/96/WE) Wino niemusujące (art. 8 pkt 1 dyrektywy 92/83/EWG) i niemusujące napoje fermentowane inne niż wino i piwo (art. 12 pkt 1 dyrektywy 92/83/EWG)
Nafta do celów napędowych o kodach CN 2710 19 21 i 2710 19 25 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela A rząd czwarty dyrektywy 2003/96/WE) Wino musujące (art. 8 pkt 2 dyrektywy 92/83/EWG) i musujące napoje fermentowane inne niż wino i piwo (art. 12 pkt 2 dyrektywy 92/83/EWG)
Nafta do celów opałowych o kodach CN 2710 19 21 i 2710 19 25 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela C rząd trzeci dyrektywy 2003/96/WE) Produkty pośrednie (art. 17 dyrektywy 92/83/EWG)
Ciężki olej opałowy o kodach CN od 2710 19 61 do 2710 19 69 (art. 20 ust. 1 lit. c; załącznik 1 tabela C rząd drugi dyrektywy 2003/96/WE) Wyroby tytoniowe:
Wyroby o kodach CN 2710 11 21, 2710 11 25 i 2710 19 29, o ile wyroby te są przemieszczane luzem (art. 20 ust. 1 lit. c dyrektywy 2003/96/WE) Papierosy (art. 4 i art. 7 ust. 2 dyrektywy 95/59/WE)
Wyroby o kodach CN od 2710 11 do 2710 19 69, wyżej niewymienione (art. 20 ust. 1 lit. c dyrektywy 2003/96/WE) Cygara i cygaretki (art. 3 i art. 7 ust. 1 dyrektywy 95/59/WE)
Gaz płynny i inne węglowodory gazowe (LPG) o kodzie CN 2711 z wyjątkiem 2711 11, 2711 21 i 2711 29 (art. 20 ust. 1 lit. d; załącznik 1 tabela A rząd piąty; załącznik 1 tabela C rząd czwarty dyrektywy 2003/96/WE) Tytoń cięty do ręcznego sporządzania papierosów (art. 5, 6 i art. 7 ust. 2 dyrektywy 95/59/WE)
Nasycone węglowodory acykliczne o kodzie CN 2901 10 (art. 20 ust. 1 lit. e dyrektywy 2003/96/WE) Inny tytoń do palenia (art. 5 i art. 7 ust. 2 dyrektywy 95/59/WE)
Węglowodory cykliczne o kodach CN 2902 20, 2902 30, 2902 41, 2902 42, 2902 43 i 2902 44 (art. 20 ust. 1 lit. f dyrektywy 2003/96/WE)
Metanol (alkohol metylowy) o kodzie CN 2905 11 00, który nie jest pochodzenia syntetycznego, jeśli jest przeznaczony do celów napędowych lub opałowych (art. 20 ust. 1 lit. g dyrektywy 2003/96/WE)
Wyroby o kodzie CN 3824 90 99, jeśli są przeznaczone do celów napędowych lub opałowych (art. 20 ust. 1 lit. h dyrektywy 2003/96/WE)

b) oleje smarowe (oznaczone X):

TAK: nazwa wyrobu/ów (kod/y CN): ...................

NIE

7. Proponowane zabezpieczenie akcyzowe, o którym mowa w art.

63 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku

Akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz.11):

a) forma zabezpieczenia akcyzowego: ....................

b) wysokość zabezpieczenia akcyzowego: .................

8. Informacja o aktualnym lub wcześniejszym prowadzeniu przez wnioskodawcę działalności w zakresie akcyzy, w

szczególności:

numery zezwoleń uzyskanych na podstawie przepisów o podatku akcyzowym i numery decyzji o cofnięciu, jeżeli zostały wydane:

.........................................................

.........................................................

.........................................................

9. Dane osoby upoważnionej do reprezentowania wnioskodawcy w

toku postępowania o wydanie zezwolenia:

a) imię i nazwisko .....................................

b) telefon/faks .........................................

..............................

(data i podpis wnioskodawcy)

______

1) w związku z art. 2 ust. 5 dyrektywy Rady 2003/96/WE z

dnia 27 października 2003 r. w sprawie restrukturyzacji

wspólnotowych przepisów ramowych dotyczących

opodatkowania produktów energetycznych i energii

elektrycznej (Dz. Urz. UE L 283 z 31.10.2003, str. 51)

odniesienia do kodów Nomenklatury Scalonej (CN) wyrobów

energetycznych dokonane zostały zgodnie z rozporządzeniem

Komisji (WE) nr 2031/2001 z dnia 6 sierpnia 2001r.

wprowadzającym zmiany do załącznika 1 do rozporządzenia

Rady (EWG) nr 2658/87 w sprawie taryf i nomenklatury

statystycznej oraz w sprawie Wspólnej Taryfy Celnej (Dz.

Urz. WE L 279 z 23.10.2001, str. 1)

ZAŁĄCZNIK Nr  5 

WZÓR

Naczelnik Urzędu Celnego

w ......................

WNIOSEK

o wydanie zezwolenia na wykonywanie czynności w charakterze przedstawiciela podatkowego

1. Imię, nazwisko albo nazwa sprzedawcy, o którym mowa w

art.81 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku

akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz. 11), zwanej dalej

"ustawą":

...........................................................

...........................................................

2. Adres zamieszkania albo siedziby sprzedawcy:

...........................................................

...........................................................

3. Rodzaj działalności gospodarczej prowadzonej przez

sprzedawcę:

...........................................................

...........................................................

4. Imię, nazwisko albo nazwa podmiotu wskazanego jako

przedstawiciel podatkowy oraz jego NIP:

...........................................................

...........................................................

5. Adres zamieszkania albo siedziby podmiotu wskazanego jako

przedstawiciel podatkowy:

...........................................................

...........................................................

6. Adres poczty elektronicznej podmiotu wskazanego jako

przedstawiciel podatkowy:

...........................................................

7. Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub ewidencji

działalności gospodarczej oraz numer REGON podmiotu wskazanego jako przedstawiciel podatkowy:

...........................................................

...........................................................

8. Rodzaje wyrobów akcyzowych (wraz z kodami CN), które będą

nabywane wewnątrzwspólnotowo:

...........................................................

...........................................................

9. Proponowany termin obowiązywania zezwolenia (oznaczonex):

czas nieoznaczony

czas oznaczony, nie dłuższy niż 3 lata, tj...............

10. Proponowane przez podmiot wskazany jako przedstawiciel

podatkowy zabezpieczenie akcyzowe, o którym mowa w art. 63

ust. 1 ustawy:

a) forma zabezpieczenia akcyzowego ......................

b) wysokość zabezpieczenia akcyzowego ...................

11. Informacja o aktualnym lub wcześniejszym prowadzeniu

działalności w zakresie akcyzy przez podmiot wskazany jako

przedstawiciel podatkowy, w szczególności: numery zezwoleń

uzyskanych na podstawie przepisów o podatku akcyzowym i numery

decyzji o cofnięciu, jeżeli zostały wydane:

...........................................................

...........................................................

...........................................................

12. Dane osoby upoważnionej do reprezentowania sprzedawcy w

toku postępowania o wydanie zezwolenia:

a) imię i nazwisko ........................................

b) telefon/faks ...........................................

.........................

(data i podpis sprzedawcy)

ZAŁĄCZNIK Nr  6 

WZÓR

Naczelnik Urzędu Celnego

w ......................

WNIOSEK

o wydanie zezwolenia na prowadzenie działalności jako podmiot pośredniczący

1. Imię, nazwisko albo nazwa wnioskodawcy oraz jego NIP:

...........................................................

...........................................................

2. Adres zamieszkania albo siedziby wnioskodawcy:

...........................................................

...........................................................

3. Adres poczty elektronicznej wnioskodawcy:

...........................................................

...........................................................

4. Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub ewidencji

działalności gospodarczej oraz numer REGON:

...........................................................

...........................................................

5. Zakres prowadzonej działalności określony na podstawie

szacunkowych danych dotyczących ilości i wartości wyrobów

akcyzowych, podlegających zwolnieniu od akcyzy ze względu na

przeznaczenie, które mają być dostarczane podmiotom

zużywającym w okresie jednego miesiąca:

...........................................................

...........................................................

6. Rodzaje wyrobów akcyzowych (wraz z kodami CN):

...........................................................

...........................................................

7. Proponowany termin obowiązywania zezwolenia (oznaczone

x):

□ czas nieoznaczony

□ czas oznaczony, nie dłuższy niż 3 lata, tj..................

8. Proponowane zabezpieczenie akcyzowe, o którym mowa w art.

63 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku

Akcyzowym (Dz. U. z 2009 r. Nr 3, poz.11):

a) forma zabezpieczenia akcyzowego:

........................................................

b) wysokość zabezpieczenia akcyzowego:

........................................................

9. Informacja o aktualnym lub wcześniejszym prowadzeniu przez wnioskodawcę działalności w zakresie akcyzy, w szczególności:

numery zezwoleń uzyskanych na podstawie przepisów o podatku

akcyzowym i numery decyzji o cofnięciu, jeżeli zostały wydane:

............................................................

............................................................

............................................................

10. Dane osoby upoważnionej do reprezentowania wnioskodawcy w toku postępowania o wydanie zezwolenia:

a) imię i nazwisko .........................................

b) telefon/faks ............................................

............................

(data i podpis wnioskodawcy)

ZAŁĄCZNIK Nr  7 

WZÓR

Naczelnik Urzędu Celnego

w .......................

WNIOSEK

o wydanie zezwolenia wyprowadzenia

1. Imię, nazwisko albo nazwa wnioskodawcy oraz jego NIP:

............................................................

............................................................

2. Adres zamieszkania albo siedziby wnioskodawcy:

............................................................

............................................................

3. Adres poczty elektronicznej wnioskodawcy:

............................................................

............................................................

4. Numer w Krajowym Rejestrze Sądowym lub ewidencji

działalności gospodarczej oraz numer REGON:

............................................................

............................................................

5. Adres, pod którym zlokalizowany jest skład podatkowy, z

którego będzie następowało wyprowadzanie wyrobów akcyzowych

poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy, oraz numer akcyzowy tego składu podatkowego:

............................................................

............................................................

6. Rodzaje wyrobów akcyzowych (wraz z kodami CN), które będą

wyprowadzane ze składu podatkowego poza procedurą zawieszenia poboru akcyzy:

............................................................

............................................................

7. Proponowany termin obowiązywania zezwolenia (oznaczone

x):

czas nieoznaczony

czas oznaczony, nie dłuższy niż 3 lata, tj. ............

8. Informacja o aktualnym lub wcześniejszym prowadzeniu przez wnioskodawcę działalności w zakresie akcyzy, w szczególności:

numery zezwoleń uzyskanych na podstawie przepisów o podatku

akcyzowym i numery decyzji o cofnięciu, jeżeli zostały wydane:

............................................................

............................................................

............................................................

9. Dane osoby upoważnionej do reprezentowania wnioskodawcy w

toku postępowania o wydanie zezwolenia:

a) imię i nazwisko .........................................

b) telefon/faks ............................................

..............................

(data i podpis wnioskodawcy)