§ 4. - Zatrudnianie pracowników w kontyngentach policyjnych oraz ich wynagradzanie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.416 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 6 września 2023 r.
§  4. 
1. 
Osoba ubiegająca się o pracę w kontyngencie policyjnym, zwana dalej "kandydatem", może zostać zatrudniona w kontyngencie policyjnym wydzielonym do udziału w:
1)
misji pokojowej, jeżeli:
a)
złoży w terminie wymagane dokumenty,
b)
uzyska pozytywną ocenę kwalifikacji i predyspozycji do wykonywania pracy w kontyngencie oraz orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do jej wykonywania,
c)
wyrazi pisemną zgodę, o której mowa w art. 1741 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, 1043 i 1495),
d)
zostanie zawarte porozumienie między pracodawcą a dotychczasowym pracodawcą, z zastrzeżeniem ust. 2,
e)
podda się szczepieniom ochronnym;
2)
akcji zapobiegania aktom terroryzmu lub ich skutkom, akcji ratowniczej i poszukiwawczej lub humanitarnej, szkoleniu i ćwiczeniach policyjnych albo przedsięwzięciach reprezentacyjnych, jeżeli spełnia warunki wymienione w pkt 1 lit. a-c, oraz po zawarciu porozumienia, o którym mowa w pkt 1 lit. d.
2. 
Jeżeli pracodawca i dotychczasowy pracodawca jest tym samym podmiotem, nie zawiera się porozumienia, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. d.
3. 
Zatrudnienie kandydata w kontyngencie policyjnym wydzielonym do udziału w akcji zapobiegania aktom terroryzmu lub ich skutkom albo akcji ratowniczej i poszukiwawczej lub humanitarnej, z uwagi na charakter zadań lub obszar działania kontyngentu, może być dodatkowo uzależnione od poddania się przez niego szczepieniom ochronnym.