Zastosowanie przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 maja 1958 r. w sprawie ustalenia stanowisk, kwalifikacji i uposażenia pracowników prezydiów rad narodowych do pracowników inspektoratów kontrolno-rewizyjnych przy prezydiach rad narodowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1959.34.205

Akt utracił moc
Wersja od: 21 września 1964 r.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 9 czerwca 1959 r.
w sprawie zastosowania przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 maja 1958 r. w sprawie ustalenia stanowisk, kwalifikacji i uposażenia pracowników prezydiów rad narodowych do pracowników inspektoratów kontrolno-rewizyjnych przy prezydiach rad narodowych.

Na podstawie § 1 ust. 3 oraz § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 maja 1958 r. w sprawie ustalenia stanowisk, kwalifikacji i uposażenia pracowników prezydiów rad narodowych (Dz. U. Nr 33, poz. 149) zarządza się, co następuje:
Przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 maja 1958 r. w sprawie ustalenia stanowisk, kwalifikacji i uposażenia pracowników prezydiów rad narodowych (Dz. U. Nr 33, poz. 149) stosuje się odpowiednio do pracowników inspektoratów kontrolno-rewizyjnych przy prezydiach wojewódzkich (miast wyłączonych z województw) rad narodowych ze zmianami wynikającymi z niniejszego rozporządzenia.
1.
Ustala się tabelę stanowisk, kwalifikacji i uposażenia zasadniczego pracowników inspektoratów kontrolno-rewizyjnych przy prezydiach wojewódzkich (miast wyłączonych z województw) rad narodowych, stanowiącą załącznik do niniejszego rozporządzenia.
2.
Przy kwalifikowaniu pracowników na stanowiska przewidziane w tabeli, o której mowa w ust. 1, obowiązują zasady i tryb ustalone w instrukcji, stanowiącej załącznik nr 3 do rozporządzenia wymienionego w § 1, z tym że uprawnienia prezydium rady narodowej przysługują wojewódzkiemu inspektorowi kontroli finansowej.
1.
Zakwalifikowania pracownika przyjmowanego do pracy na stanowisko przewidziane w tabeli dokonuje wojewódzki inspektor kontroli finansowej.
2.
Przepis ust. 1 nie ma zastosowania do pracowników, których powołuje Minister Finansów.
1.
W wyjątkowo uzasadnionym przypadku wojewódzki inspektor kontroli finansowej może, za zgodą Ministra Finansów, przyjąć do pracy na określone stanowisko pracownika nie posiadającego kwalifikacji wymaganych w tabeli, jeżeli odpowiada on warunkom przewidzianym w § 5 ust. 2 rozporządzenia wymienionego w § 1.
2.
Stan zatrudnienia pracowników, o których mowa w ust. 1, nie może przekraczać 5% etatów ustalonych dla inspektoratów kontrolno-rewizyjnych.
1.
Zakwalifikowania pracowników zatrudnionych w dniu wejścia w życie rozporządzenia dokonuje wojewódzki inspektor kontroli finansowej.
2.
Uprawnienia prezydiów rad narodowych przewidziane w § 6 ust. 2 rozporządzenia wymienionego w § 1 przysługują wojewódzkiemu inspektorowi kontroli finansowej.
3.
Zakwalifikowania pracowników zatrudnionych na stanowiskach wojewódzkiego inspektora kontroli finansowej oraz zastępcy wojewódzkiego inspektora kontroli finansowej dokonuje Minister Finansów.
1.
Tworzy się fundusz nagród dla pracowników inspektoratów kontrolno-rewizyjnych:
1)
w wysokości 3% funduszu płac z przeznaczeniem na nagrody dla wyróżniających się pracowników oraz
2)
w wysokości 7% funduszu płac z przeznaczeniem na specjalne nagrody za zwalczanie przestępczości podatkowej oraz za ujawnianie faktów naruszeń dyscypliny finansowej, powodujących straty w gospodarce narodowej.
2.
Tryb i zasady przyznawania nagród ustali Minister Finansów.
Z dniem wejścia w życie rozporządzenia tracą moc przepisy dotychczasowe w zakresie uregulowanym rozporządzeniem.
Wykonanie rozporządzenia porucza się Ministrowi Finansów.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 maja 1959 r.

ZAŁĄCZNIK 1

TABELA STANOWISK, KWALIFIKACJI I UPOSAŻENIA PRACOWNIKÓW INSPEKTORATÓW KONTROLNO-REWIZYJNYCH PRZY PREZYDIACH WOJEWÓDZKICH (MIAST WYŁĄCZONYCH Z WOJEWÓDZTW) RAD NARODOWYCH

Lp.Nazwa stanowiskaWymagane kwalifikacje w zakresie:Grupa
wykształceniailości lat praktyki zawodowejuposażenia
12345
Grupa zawodowa ekonomiczno-prawna
1Wojewódzki inspektor kontroli finansowejwyższe wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze4V-I
średnie wykształcenie8
2Zastępca wojewódzkiego inspektora kontroli finansowejwyższe wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze

średnie wykształcenie

4

8

VI-II
3Rejonowy inspektor kontroli finansowej, kierownik sekcji branżowejwyższe wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze4VIII-III
średnie wykształcenie8
4Starszy inspektor kontroli finansowejwyższe wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze3IX-IV
średnie wykształcenie6
5Inspektor kontroli finansowejwyższe wykształcenie ekonomiczne lub prawnicze2X-V
średnie wykształcenie5
6Główny księgowywyższe wykształcenie ekonomiczne2X-VI
średnie wykształcenie5
7Starszy referentśrednie wykształcenie2XI-VIII
8Referentśrednie wykształcenie1XIII-X
Księgowy
Grupa zawodowa administracyjna
1Kierownik kancelariiśrednie wykształcenie1XIII-X
podstawowe wykształcenie3
2Starsza maszynistkapodstawowe wykształcenie umiejętność pisania na maszynie przy co najmniej 220 uderzeniach na minutę-XV-XIV
3Maszynistkapodstawowe wykształcenie umiejętność pisania na maszynie przy co najmniej 180 uderzeniach na minutę-XVI-XIV
Pracownicy obsługowi
1Starszy woźnypodstawowe wykształcenie3XV
2Woźnypodstawowe wykształcenie-XVI
3Goniec--XVII
Sprzątaczka
1 Załącznik zmieniony przez § 1 rozporządzenia z dnia 7 września 1964 r. (Dz.U.64.34.217) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 21 września 1964 r.