§ 7. - Zasady obliczania zasiłków z ubezpieczenia społecznego oraz pokrywania wydatków na te zasiłki.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1983.33.157

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1989 r.
§  7.
1.
Przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego z tytułu zatrudnienia w uspołecznionych zakładach pracy uwzględnia się wszystkie składniki wynagrodzenia, z wyjątkiem składników wymienionych w załączniku do rozporządzenia.
2.
Przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przysługującego z tytułu zatrudnienia w zakładach pracy nie będących zakładami uspołecznionymi lub u osób fizycznych uwzględnia się wynagrodzenie, od którego ustalono składki na ubezpieczenie społeczne, a w razie ustalenia składki od wynagrodzenia za niepełny miesiąc z powodu nieobecności w pracy z przyczyn usprawiedliwionych w myśl przepisów o porządku i dyscyplinie pracy - wynagrodzenie, od którego ustalono by składkę za pełny miesiąc.
3.
Jeżeli podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie społeczne stanowi kwota zryczałtowana, przyjmuje się ją również przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłku chorobowego.
4. 5
Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego nie może być niższa od kwoty najniższego wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w uspołecznionych zakładach pracy.
5 § 7 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 1 lutego 1988 r. (Dz.U.88.3.16) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lutego 1988 r.