§ 18. - Zasady i tryb udzielania zezwoleń na prowadzenie prac konserwatorskich przy zabytkach oraz prac archeologicznych i wykopaliskowych, warunki ich prowadzenia i kwalifikacje osób, które mają prawo prowadzenia tej działalności.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1994.16.55

Akt utracił moc
Wersja od: 7 lutego 1994 r.
§  18.
1.
Robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej i innych specjalnościach techniczno-budowlanych przy zabytkach nieruchomych mogą kierować osoby, które:
1)
posiadają uprawnienia budowlane określone właściwymi przepisami Prawa budowlanego,
2)
wykażą się co najmniej dwuletnią praktyką budowlaną przy zabytkach nieruchomych lub posiadają wyższe studia w zakresie konserwacji zabytków.
2.
Przepis ust. 1 stosuje się również do inspektorów nadzoru inwestorskiego.
3.
Robotami w specjalności prac konserwatorskich, polegających na zabezpieczeniu, uzupełnieniu, rekonstrukcji lub konserwacji parków zabytkowych albo innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej, mogą kierować osoby posiadające wykształcenie, o którym mowa w § 17 ust. 2, i co najmniej roczną praktykę przy konserwacji i pielęgnacji tego rodzaju zabytków.
4.
Roboty o charakterze technicznym w specjalności, o której mowa w ust. 3, mogą być wykonywane przez osoby, które posiadają wyższe lub średnie wykształcenie w zakresie pielęgnacji zieleni albo praktyczne przygotowanie do prowadzenia takich robót.