§ 2. - Zasady i tryb nostryfikacji stopni naukowych uzyskanych za granicą.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1991.69.296

Akt utracił moc
Wersja od: 1 kwietnia 1991 r.
§  2.
1.
Osoba ubiegająca się o nostryfikację stopnia naukowego, zwana dalej "kandydatem" wnosi do wybranej rady podanie wraz z następującymi załącznikami:
1)
życiorysem,
2)
oryginałem dokumentu stwierdzającego uzyskanie stopnia naukowego za granicą,
3)
kopią rozprawy stanowiącej podstawę przyznania kandydatowi stopnia naukowego,
4)
oświadczeniem, że stopień naukowy, o którego nostryfikację kandydat się ubiega, nie stanowił dotychczas przedmiotu czynności nostryfikacyjnych w żadnej jednostce organizacyjnej w kraju
2.
Rada może zażądać dodatkowych dokumentów stwierdzających przebieg studiów kandydata (indeks, arkusz ocen, dyplom ukończenia studiów itp.).
3.
W przypadku, o którym mowa w § 1 ust. 2, kandydat wnosi podanie wraz z załącznikami do Centralnej Komisji, która przekazuje je wyznaczonej przez siebie radzie.
4.
Rada może zażądać legalizacji dokumentu, o którym mowa w ust. 1 pkt 2, przez odpowiednie przedstawicielstwo dyplomatyczne lub konsularne; rada może także żądać przedstawienia dokumentu w tłumaczeniu na język polski, dokonanym przez tłumacza przysięgłego.
5.
W przypadku gdy rozprawa, o której mowa w ust. 1 pkt 3, jest napisana w języku innym niż angielski, francuski, niemiecki lub rosyjski, rada może żądać przedstawienia rozprawy albo jej skrótu w tłumaczeniu na język polski.