§ 10. - Zaopatrzenie osób cywilnych poszkodowanych w związku z działaniami Wojska Polskiego w dniach 12-15 maja 1926 r.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1928.54.517

Akt utracił moc
Wersja od: 16 maja 1928 r.
§  10.
Od orzeczenia komisji kwalifikującej przysługuje interesowanym, w ciągu 30 dni od daty doręczenia, odwołanie za pośrednictwem urzędu wojewódzkiego (Komisarjatu Rządu m. st. Warszawy) do komisji odwoławczej dla spraw zaopatrzenia osób cywilnych, poszkodowanych w dniach 12 - 15 maja 1926 r., przy Ministerstwie Pracy i Opieki Społecznej, Odwołanie nie wstrzymuje przyznania i wymiaru zaopatrzenia na podstawie wspomnianego orzeczenia komisji kwalifikującej.

W skład komisji wchodzą: a) przedstawiciel Ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej jako przewodniczący, b) lekarz, powołany przez Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej, c) przedstawiciel Ministerstwa Skarbu.

Referentem komisji odwoławczej jest urzędnik wyznaczony przez Ministerstwo Pracy i Opieki Społecznej.

W sprawie uprawnień komisji odwoławczej, sposobu badania i stwierdzania poszkodowania na zdrowiu oraz związku przyczynowego między poszkodowaniem na zdrowiu lub śmiercią a wypadkami w dniach 12 - 15 maja 1926 r., nadto w sprawie terminu obowiązywania orzeczeń tejże komisji, diet i kosztów podróży osób, wnoszących odwołanie - mają analogiczne zastosowanie przepisy w sprawie inwalidzkich komisy) odwoławczych.

Osoby, odwołujące się do komisji odwoławczej, mają prawo do stawienia się przed tą komisją.