Zaliczenie osady Poddębice w powiecie łęczyckim, województwie łódzkiem w poczet miast.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.29.258

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1958 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 30 marca 1934 r.
o zaliczeniu osady Poddębice w powiecie łęczyckim, województwie łódzkiem w poczet miast. *

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92) w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego w brzmieniu, ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895) zarządzam co następuje:
Osadę Poddębice, wchodzącą w skład gminy wiejskiej tejże nazwy w powiecie łęczyckim, województwie łódzkiem, wyłącza się z dotychczasowego związku gminnego i zalicza w poczet miast.
Na nowoutworzone miasto Poddębice rozciąga się moc obowiązującą dekretu z dnia 4 lutego 1919 r. o samorządzie miejskim (Dz. P. P. P. Nr. 13, poz. 140) ze zmianami, wynikającemi z ustawy z dnia 23 marca 1933 r. o częściowej zmianie ustroju samorządu terytorjalnego (Dz. U. R. P. Nr. 35, poz. 294) i w związku z tem uzupełnia się wykaz miast, dołączonych do tego dekretu, w następujący sposób:

189. Poddębice.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
* Z dniem 1 stycznia 1958 r. z gromady Praga w powiecie poddębickim, województwie łódzkim:

- wyłącza się resztówkę Byczyna i włącza się ją do miasta Poddębice w tymże powiecie i województwie;

- nowa granica miasta Poddębice i gromady Praga biegnie od południowo-wschodniej granicy miasta wzdłuż lasu b. majątku Byczyna do drogi gromadzkiej Poddębice-Łężki, a następnie załamuje się w kierunku zachodnim i biegnie wewnętrznym brzegiem tej drogi do granic gruntów parcelacji Byczyna, po czym granicami tych gruntów do łąk parcelacji Byczyna, następnie biegnie granicą tych łąk w kierunku północno-zachodnim i dochodzi do rzeki Ner, a z biegiem tej rzeki do granic miasta,

zgodnie z § 1 rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 25 listopada 1957 r. w sprawie zmiany granic niektórych miast w województwie łódzkim (Dz.U.57.58.298).