§ 15. - Zakłady kształcenia nauczycieli.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1992.26.115

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1993 r.
§  15.
1.
Nauka każdego przedmiotu obowiązkowego kończy się egzaminem lub zaliczeniem. Okresem zaliczeniowym jest rok lub semestr.
2.
Opanowanie przez słuchacza wiedzy i umiejętności określonych w programie nauczania ocenia się następująco:
stopieńskrót literowy wielkość liczbowa
celujący cel. 6
bardzo dobry bdb. 5
dobry db. 4
dostateczny dst. 3
niedostateczny ndst. 2

Znak "+" przy ocenie zwiększa jej wartość liczbową o 0,5.

3.
Słuchacz zaliczył dany przedmiot, praktykę lub zdał egzamin, jeśli otrzymał ocenę co najmniej dostateczną.
4.
Nie ustala się oceny zachowania słuchacza.
5.
Kryteria oceniania, zasady i terminy zdawania egzaminów (w tym egzaminu wstępnego) i uzyskiwania zaliczeń oraz warunki dopuszczania do egzaminu dyplomowego i zakres wymagań tego egzaminu określa statut kolegium.
6.
Na zasadach określonych w statucie kolegium słuchacz ma prawo do zdawania egzaminu poprawkowego (w tym dyplomowego) i komisyjnego (sprawdzającego). Słuchacz może również uzyskać zgodę na powtarzanie roku, nie więcej jednak niż raz w trakcie nauki w kolegium.
7.
Dyrektor kolegium może na wniosek rady programowej lub kierownika specjalności skreślić słuchacza z listy słuchaczy w przypadkach określonych w statucie kolegium.
8.
Nauka w kolegium kończy się egzaminem dyplomowym.
9. 2
Egzamin dyplomowy może być składany przed komisją powołaną przez rektora uczelni sprawującej opiekę naukowo-dydaktyczną nad daną specjalnością.
2 § 15 ust. 9 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 14 kwietnia 1993 r. (Dz.U.93.35.157) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 19 maja 1993 r.