§ 2. - Zakładanie, utrzymywanie i eksploatowanie urządzeń radjotechnicznych oraz wyrób sprzętu radjotechnicznego i handel tym sprzętem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1924.99.915

Akt utracił moc
Wersja od: 13 października 1936 r.
§  2.
Władze i urzędy państwowe, którym na mocy art. 9 ustawy z dnia 3 czerwca 1924 r. o poczcie, telegrafie i telefonie przysługuje prawo zakładania i eksploatowania urządzeń radiotelegraficznych i radjotelafonicznych dla potrzeb służbowych, winny uprzednio przesłać do Generalnej Dyrekcji Poczt i Telegrafów projekt techniczny zamierzonej instalacji wraz ze szczegółowym planem sposobu eksploatacji. Po zbadaniu .projektu przez Generalną Dyrekcją Poczt i Telegrafów, Minister Przemysłu i Handlu na wniosek Generalnego Dyrektora Poczt i Telegrafów wyraża swą zgodę lub sprzeciw, uzasadniony wzglądami technicznemi.

Instalacje, wykonane na podstawie projektów, uzgodnionych między zainteresowanemi władzami, podlegają zbadaniu przez delegatów Generalnej Dyrekcji Poczt i Telegrafów i Ministra Spraw Wojskowych poczem mogą być zarejestrowane i uruchomione.

Radjostacje władz i urzędów państwowych, przeznaczone wyłącznie dla potrzeb służbowych, nie są uprawnione:

do wymiany korespondencji prywatnej, do nawiązywania łączności ze stacjami krajowemi, przeznaczonemi do powszechnego użytku, lub do użytku innych władz, o ile to nie jest konieczne, ze wzglądu na bezpieczeństwo publiczne, oraz do nawiązywania łączności z radjostacjami zagranicznemi. Wyjątki od tej zasady możliwe są tylko na podstawie specjalnego zezwolenia Ministra Przemysłu i Handlu.