§ 5. - Wyżywienie i równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej w trakcie wykonywania czynności służbowych albo delegowania do wykonywania czynności służbowych w ramach form kształcenia.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2018.2494

Akt obowiązujący
Wersja od: 31 grudnia 2018 r.
§  5. 
1. 
Norma "Fs" jest realizowana w formie:
1)
gotowych posiłków i napojów, w tym jeden posiłek gorący, albo
2)
suchego prowiantu i napoju.
2. 
Uprawnionemu, w trakcie wykonywania czynności służbowych albo delegowania do wykonywania czynności służbowych w ramach form kształcenia, w warunkach uniemożliwiających korzystanie z gotowych posiłków, wydaje się suchy prowiant i napój o wartości stawki budżetowej normy "Fs".
3. 
W przypadku braku możliwości przygotowania posiłków dla uprawnionego na terenie jednostki wyżywienie realizuje się za pośrednictwem zakładów żywienia zbiorowego. Za podstawę rozliczeń przyjmuje się stawkę budżetową normy "Fs" i "Fp" podwyższoną nie więcej niż o 50%.
4. 
Niepobrane przez uprawnionego wyżywienie przysługujące mu w danym dniu nie podlega wydaniu w dniu następnym.
5. 
Uprawniony opuszczający jednostkę w związku z udzieloną przepustką trwającą dłużej niż 8 godzin otrzymuje wyżywienie do czasu faktycznego opuszczenia jednostki.
6. 
Uprawnionemu, który w trakcie wykonywania czynności służbowych w ramach form kształcenia odbywa praktyki w jednostkach organizacyjnych Służby Więziennej, o których mowa w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej, wypłaca się w trakcie tych praktyk równoważnik pieniężny, o którym mowa w art. 43zq ust. 1 ustawy, albo realizuje się jego wyżywienie na terenie jednostek organizacyjnych Służby Więziennej zgodnie z przepisami niniejszego rozporządzenia. Po odbyciu praktyki kierownik jednostki organizacyjnej Służby Więziennej dokonuje rozliczenia kosztów wyżywienia z właściwą jednostką.