Wyznaczenie miejsc przelotu granic Państwa przez statki powietrzne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1950.25.224

Akt utracił moc
Wersja od: 25 października 1951 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ I BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO
z dnia 20 kwietnia 1950 r.
w sprawie wyznaczenia miejsc przelotu granic Państwa przez statki powietrzne.

Na podstawie art. 2 ust. 1 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 23 grudnia 1927 r. o granicach Państwa (Dz. U. R. P. z 1937 r. Nr 11, poz. 83 i z 1948 r. Nr 47, poz. 348) zarządza się w porozumieniu z Ministrami Obrony Narodowej i Finansów, co następuje:
Dla statków powietrznych, przylatujących do Polski, odlatujących z Polski lub przelatujących tranzytem ponad terytorium Polski, wyznacza się następujące miejsca przelotu granic Państwa:
1)
Na granicy polsko-radzieckiej odcinek zawarty pomiędzy liniami prostymi, łączącymi miejscowość Suwałki po stronie polskiej z miejscowością Prienai po stronie Litewskiej SRR i miejscowość Augustów po stronie polskiej z miejscowością Daugi po stronie Litewskiej SRR.
2)
Na granicy polsko-czechosłowackiej:

odcinki zawarte pomiędzy liniami prostymi, przechodzącymi w odległości po 5 km w prawo i w lewo równolegle do linii prostych, łączących:

a)
miejscowość Muszyna po stronie polskiej z miejscowością Lubotina po stronie czechosłowackiej;
b)
miejscowość Kudowa-Zdrój po stronie polskiej z miejscowością Nachód po stronie czechosłowackiej;
c)
miejscowość Lubawka po stronie polskiej z miejscowością Trutnów po stronie czechosłowackiej;
d) 1
miejscowość Cieszyn po stronie polskiej z miejscowością Karwina po stronie czechosłowackiej;
3)
Na granicy polsko-niemieckiej:

odcinek zawarty pomiędzy liniami prostymi, przechodzącymi w odległości po 5 km w prawo i w lewo równolegle do linii prostej, łączącej stację kolejową Rzepin po stronie polskiej ze stacją kolejową Rosengarten po stronie niemieckiej.

4)
Na granicy morskiej:
a)
odcinek wybrzeża, zawarty pomiędzy liniami prostymi, przechodzącymi w odległości po 5 km w prawo i w lewo równolegle do linii prostej przecinającej miejscowość Trzebiatów i Resko;
b)
odcinek wybrzeża o szerokości 10 km po 5 km na wschód i na zachód od latarni morskiej u ujścia rzeki Łeby do morza Bałtyckiego.
Z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia traci moc obowiązującą rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 2 marca 1936 r. o wyznaczeniu miejsc przelotu granic Państwa przez statki powietrzne (Dz. U. R. P. Nr 21, poz. 173).
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
1 § 1 pkt 2 lit. d) dodana przez § 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów i Ministra Bezpieczeństwa Publicznego z dnia 29 września 1951 r. (Dz.U.51.51.365) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 25 października 1951 r.