§ 11. - Wysokość oraz szczegółowe warunki i tryb wypłaty wynagrodzenia za wykonywanie czynności zleconych wykraczających poza zwykłe obowiązki służbowe żołnierzy.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.90.1004

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 2000 r.
§  11.
1.
Żołnierzowi zawodowemu - lekarzowi oraz innemu żołnierzowi zawodowemu posiadającemu wyższe wykształcenie i wykonującemu zawód medyczny, któremu komendant (kierownik, dyrektor) zakładu opieki zdrowotnej zlecił czynności polegające na pełnieniu dyżuru medycznego, za każdą godzinę takiego dyżuru pełnionego poza normalnymi godzinami służby przysługuje, z zastrzeżeniem ust. 6, dodatkowe wynagrodzenie w wysokości 0,7% stawki uposażenia zasadniczego według stanowiska służbowego, określonej dla grupy uposażenia zajmowanego przez żołnierza stanowiska służbowego.
2.
Wysokość dodatkowego wynagrodzenia, o której mowa w ust. 1, może być podwyższona przez komendanta (kierownika, dyrektora) zakładu opieki zdrowotnej, nie więcej niż o 0,3% stawki.
3.
Wysokość dodatkowego wynagrodzenia, obliczoną zgodnie z ust. 1 i 2, zwiększa się:
1)
o 25% - za każdą godzinę dyżuru medycznego pełnionego pomiędzy godzinami 2200 a 600,
2)
o 50% - za każdą godzinę dyżuru medycznego pełnionego w niedziele i święta oraz w dni dodatkowo wolne od służby, bez względu na porę pełnienia dyżuru.
4.
W razie zbiegu zwiększeń wysokości dodatkowego wynagrodzenia z tytułów, o których mowa w ust. 3, żołnierzowi zawodowemu przysługuje jedno, wyższe dodatkowe wynagrodzenie.
5.
Liczba dyżurów medycznych pełnionych przez żołnierza, o którym mowa w ust. 1, nie może przekraczać dwóch tygodniowo i ośmiu miesięcznie.
6.
Dodatkowe wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, nie przysługuje żołnierzom zawodowym - lekarzom stażystom.