Rozdział 6 - Protokół sprawdzenia. - Wyrób i sprzedaż wódek niemonopolowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1925.28.201

Akt utracił moc
Wersja od: 24 marca 1925 r.

Rozdział  VI.

Protokół sprawdzenia.

§  23.
Wyniki sprawdzenia przedsiębiorstwa ustala się w protokóle sprawdzenia, który organy skarbowe spisują w 2-ch egzemplarzach.
§  24.
Protokół sprawdzenia zawiera:
a)
opis budynku, pomieszczeń i ustawionych w nich urządzeń fabrycznych.

Tę część protokółu podpisują wszyscy członkowie komisji sprawdzającej.

b)
Spis wszystkich naczyń, służących do przechowywania spirytusu i płynów, spirytus zawierających, z podaniem ich wymiarów i opisaniem skal, względnie lasek mierniczych.
c)
Opis aparatów destylacyjnych i rektyfikacyjnych.

Spisy i opis pod b) i c) podpisują organa skarbowe.

d)
Oświadczenie przedsiębiorcy:

1) stwierdzające, że sprawdzenia dokonano zgodnie z istotnym stanem przedsiębiorstwa,

2) podające osobę odpowiedzialnego kierownika, obowiązanego do dawania wyjaśnień organom skarbowym i prowadzenia przepisanych ksiąg kontroli,

3) wskazujące miejsce, w którem przechowywane będą księgi kontroli i przyrządy, służące do wykonywania kontroli skarbowej, wymienione w § 16,

4) wymieniające wszystkie rodzaje wódek gatunkowych, które zamierza produkować z podaniem zawartości czystego alkoholu etylowego i wielkości butelek, w których będą wydawane na sprzedaż. Oświadczenie to przedsiębiorca winien zaopatrzyć swoim podpisem.

§  25.
Organa skarbowe dołączają do protokółu oświadczenie przedsiębiorcy, dodają do protokółu spis, zawartych w nim pism i akt, zszywają całość nicią, której końce zabezpieczają pieczęcią urzędową i przedkładają władzy skarbowej II instancji do zatwierdzenia.
§  26.
Sprawdzenie fabryki wódek należy przeprowadzić przy nowych zakładach przed uruchomieniem fabryki, a przy już istniejących po przeprowadzeniu zmian dotychczasowego urządzenia, poczem należy przedłożyć protokół władzy skarbowej II instancji do zatwierdzenia.