Rozdział 40 - Okręg wyborczy nr 40 - Wyniki wyborów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przeprowadzonych w dniu 13 października 2019 r.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2019.1955
Akt indywidualny Wersja od: 15 października 2019 r.
Rozdział 40.
Okręg wyborczy nr 40
Okręg wyborczy nr 40
Dane ogólne
Dane ogólne
1.
W okręgu wyborczym wybierano 8 posłów.2.
Zarejestrowano 5 list z 80 kandydatami.3.
Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 498 780.4.
Liczba osób, którym wydano karty do głosowania wyniosła: 276 658,w tym:
1)
liczba kart wydanych na podstawie aktu pełnomocnictwa 342;2)
liczba kart wydanych na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 7 719.5.
Liczba kart do głosowania wyjętych z urn wyniosła 276 638, w tym liczba kart wyjętych z kopert na kartę do głosowania 25.6.
Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze wyniosła 27.7.
Liczba otrzymanych kopert zwrotnych wyniosła 27, w tym:1)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 1;2)
liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 1;3)
liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 0;4)
liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0;5)
liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 25.8.
Liczba kart nieważnych wyniosła 13.9.
Liczba kart ważnych wyniosła 276 625.10.
Frekwencja wyborcza wyniosła 55,46%.11.
Liczba głosów nieważnych wyniosła 4 914, co stanowi 1,78% ogólnej liczby głosów, w tym:1)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 3 470;2)
liczba głosów nieważnych z powodu niepostawienia znaku "x" obok nazwiska żadnego kandydata z którejkolwiek z list 1 444;3)
liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" wyłącznie obok nazwiska kandydata z listy, której rejestracja została unieważniona 0.12.
Liczba głosów ważnych wyniosła 271 711, co stanowi 98,22% ogólnej liczby głosów.
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
Wyniki głosowania na listy kandydatów i na poszczególnych kandydatów z tych list
1.
Na listę nr 1 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE oddano 25 632 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
LUBCZYK Radosław 6 7122)
ROMECKI Stefan Józef 3 6053)
GUMIŃSKA-WASIAK Elżbieta Henryka 1 9724)
BANY Lech 1 5715)
HARŁACZ Jerzy 1 3846)
BRODOWSKA Agnieszka Alicja 1 5127)
KUCZYŃSKI Stanisław 1 3028)
PIASKOWSKA Aldona Teresa 8469)
DRAPAŁA Adam 1 17710)
WIŚNIEWSKI Roman 1 08011)
HALAMA Sylwia 1 22412)
SŁODKOWSKA Agata Anna 69813)
IWAT Piotr 46314)
SAMEK Halina 67315)
MAJCZYNA Marcin 29416)
MIĆKO Ryszard Józef 1 1192.
Na listę nr 2 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ oddano 100 078 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
HOC Czesław 33 0832)
SZEFERNAKER Paweł Maciej 22 1163)
GOLIŃSKA Małgorzata Joanna 16 4974)
STRZAŁKOWSKI Stefan Zdzisław 4 2665)
SUBOCZ Marek Andrzej 7 9376)
WIŚNIEWSKI Artur 2 7447)
OWSIAK Jan Andrzej 2 5488)
SOZAŃSKA-MAJCHRZAK Izabella Marzena 1 2319)
PYŻANOWSKI Jakub Mikołaj 1 07110)
CHRUŚCIEL Ryszard Ambroży 1 04511)
NAGÓRSKA Barbara 1 43812)
BŁASZCZYK Grzegorz 1 41413)
KĘDZIOR Barbara 1 06514)
SZTREJA Halina Zofia 56515)
SZADZEWICZ Jacek Piotr 1 27016)
NIEMYT Emilia Kazimiera 1 7883.
Na listę nr 3 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ oddano 41 943 głosy.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
PROKOP-PACZKOWSKA Małgorzata Barbara 15 3002)
KOTLĘGA Jerzy Waldemar 8 1133)
WEZGRAJ Jacek Artur 5 3224)
LEWANDOWSKI Andrzej 2 2605)
SZUBA Agnieszka 2 7576)
FABIAŃCZYK Lech Antoni 8197)
MASTALERZ Agnieszka Katarzyna 1 1028)
SZKANDERA Józef Romuald 2589)
KOKOT Ewa Bożena 70910)
PAPROCKA Katarzyna Petronela 82011)
KUSIAKIEWICZ Magdalena Teresa 59912)
KUJATH Hanna 29413)
ADAMCZYK Marcin Dominik 51914)
OLSZEWSKI Łukasz Patryk 50315)
BOCK Maciej Walenty 68116)
CHYŁA Małgorzata Genowefa 1 8874.
Na listę nr 4 zgłoszoną przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ oddano 16 259 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
CHMIELEWSKI Krzysztof Robert 7 2632)
ZADENCKA Aleksandra Urszula 8013)
TKACZYK Monika 1 5654)
BELKA Edyta 6725)
KARPIŃSKI Piotr 10816)
ARCIUSZKIEWICZ Mieczysław Eugeniusz 2657)
KOTWICKA Małgorzata Dorota 4558)
WOJTASZEWSKI Mateusz Jacek 3869)
RADEK Agata Anna 52810)
WĄWOŹNY Kamil 23311)
CZERWIŃSKA Kamilla Maria 31112)
KUREK Łukasz 97313)
SZULGANIUK Artur Jan 28114)
RAWDANOWICZ Michał 16515)
GŁOWACKI Artur 46616)
KOT Dariusz Tadeusz 8145.
Na listę nr 5 zgłoszoną przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI oddano 87 799 głosów.Kandydaci z tej listy otrzymali następujące liczby głosów:
1)
ZIENTARSKI Piotr Benedykt 18 7712)
CZUCZAK Tomasz 10 1213)
HOK Marek Tomasz 11 5724)
GRYGORCEWICZ Barbara Anna 7 0625)
SUSKI Paweł 8 2446)
OSTASZEWSKI Adam 1 5237)
KARLIŃSKA Elżbieta Wiesława 2 9608)
STRZĄBAŁA Tomasz 8 4399)
KASZAK Wioletta 3 87910)
KOZŁOWSKI Jacek Jerzy 1 66111)
FIRKOWSKI Marek Tomasz 33312)
URBANIAK Marcin Sylwester 22413)
BUTRYM Danuta Zofia 68614)
LEŚNIEWSKA Małgorzata 1 14015)
BAŃKOWSKA Anna 90416)
HARDIE-DOUGLAS Jerzy 10 280
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
Wyniki wyborów w okręgu wyborczym
1.
W podziale mandatów uczestniczyły następujące listy kandydatów:1)
lista nr 1 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE;2)
lista nr 2 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ;3)
lista nr 3 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ;4)
lista nr 4 zgłoszona przez KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ;5)
lista nr 5 zgłoszona przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI.2.
Następujące listy kandydatów otrzymały mandaty:1)
liście nr 1 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE, na którą oddano 25 632 głosy, przypadł 1 mandat. Posłem z tej listy został wybrany kandydat, który otrzymał największą liczbę głosów:LUBCZYK Radosław 6 712
2)
liście nr 2 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, na którą oddano 100 078 głosów, przypadły 3 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:HOC Czesław 33 083
SZEFERNAKER Paweł Maciej 22 116
GOLIŃSKA Małgorzata Joanna 16 497
3)
liście nr 3 zgłoszonej przez KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ, na którą oddano 41 943 głosy, przypadł 1 mandat. Posłem z tej listy została wybrana kandydatka, która otrzymała największą liczbę głosów:PROKOP-PACZKOWSKA Małgorzata Barbara 15 300
4)
liście nr 5 zgłoszonej przez KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI, na którą oddano 87 799 głosów, przypadły 3 mandaty. Posłami z tej listy zostali wybrani kandydaci, którzy otrzymali największą liczbę głosów:ZIENTARSKI Piotr Benedykt 18 771
HOK Marek Tomasz 11 572
HARDIE-DOUGLAS Jerzy 10 280