§ 20. - [Sposób magazynowania ciekłych odpadów palnych] - Wymagania w zakresie ochrony przeciwpożarowej, jakie mają spełniać obiekty budowlane lub ich części oraz inne miejsca przeznaczone do zbierania, magazynowania lub przetwarzania odpadów.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.296

Akt obowiązujący
Wersja od: 25 lutego 2020 r.
§  20.  [Sposób magazynowania ciekłych odpadów palnych]
1. 
Ciekłe odpady palne magazynuje się:
1)
na otwartej przestrzeni w wydzielonym wyłącznie do tego celu miejscu przeznaczonym do magazynowania ciekłych odpadów palnych, zwanym dalej "miejscem magazynowania ciekłych odpadów palnych";
2)
w wydzielonym z przestrzeni, za pomocą przegród budowlanych, magazynie przeznaczonym wyłącznie do magazynowania ciekłych odpadów palnych, zwanym dalej "magazynem ciekłych odpadów palnych";
3)
w stacjonarnym zbiorniku przeznaczonym do magazynowania cieczy palnych, zwanym dalej "zbiornikiem magazynowym ciekłych odpadów palnych".
2. 
Za miejsce magazynowania ciekłych odpadów palnych uznaje się również wiatę wykonaną w sposób zapewniający swobodną wymianę powietrza z otoczeniem, która z co najmniej trzech stron nie posiada pełnych przegród budowlanych.
3. 
Przepisu ust. 1 nie stosuje się, jeżeli łączna objętość ciekłych odpadów palnych w obiekcie budowlanym lub na terenie nie przekracza:
1)
0,4 m3 - w przypadku ciekłych odpadów palnych o temperaturze zapłonu do 60°C oraz odpadowego oleju gazowego, oleju napędowego i lekkiego oleju opałowego o temperaturze zapłonu do 75°C;
2)
5 m3 - w przypadku ciekłych odpadów palnych o temperaturze zapłonu powyżej 60°C oraz odpadowego oleju gazowego, oleju napędowego i lekkiego oleju opałowego o temperaturze zapłonu powyżej 75°C.