§ 12. - Wyłączenie spod publicznej gospodarki lokalami budynków i lokali przeznaczonych na domy studenckie i internaty oraz unormowanie warunków, trybu przydziału i opróżniania pomieszczeń, jak również ustalenie norm zaludnienia w tych domach i internatach.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1953.39.171

Akt utracił moc
Wersja od: 25 sierpnia 1953 r.
§  12.
1.
Osoby wymienione w § 11, a posiadające prawo uzyskania przydziału w mieście (osiedlu) opróżnią pomieszczenie po otrzymaniu pomieszczenia zastępczego, jeżeli zajmują pomieszczenie na podstawie przydziału wydanego przez właściwe władze kwaterunkowe lub zajmowały pomieszczenie przed wydaniem przepisów o publicznej gospodarce lokalami (art. 5 ust. 3 dekretu z dnia 21 grudnia 1945 r. - Dz. U. z 1950 r. Nr 36, poz. 343).
2.
Jako czasowe pomieszczenie zastępcze, do czasu przydzielenia pomieszczenia w trybie przewidzianym w ust. 1, służyć może pomieszczenie w obrębie domu studenckiego (internatu) przydzielone przez zarząd tego domu (internatu). Czasowe mieszkania zastępcze powinny być nie mniejsze niż mieszkania opróżnione, chyba że powierzchnia tych ostatnich przekracza obowiązujące normy zaludnienia.
3.
Wszystkie inne osoby, aniżeli wymienione w ust. 1, obowiązane są do opróżnienia zajmowanych pomieszczeń w terminie 14 dni od doręczenia im decyzji delegata do spraw młodzieży szkół wyższych o opróżnieniu pomieszczenia, bez prawa otrzymania pomieszczenia zastępczego.
4.
Decyzje, o których mowa w ust. 3, stają się wykonalne z upływem przewidzianego w nich terminu i podlegają wykonaniu przez prezydium właściwej miejskiej rady narodowej. Organy Milicji Obywatelskiej obowiązane są na żądanie prezydium rady narodowej udzielić pomocy przy wykonywaniu decyzji.