Rozdział 4 - Wykonywanie obowiązku meldunkowego przez cudzoziemców. - Wykonywanie obowiązku meldunkowego i prowadzenie ewidencji ludności.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1974.33.196

Akt utracił moc
Wersja od: 26 września 1974 r.

Rozdział  4

Wykonywanie obowiązku meldunkowego przez cudzoziemców.

§  23.
Przy wykonywaniu obowiązku meldunkowego przez cudzoziemców stosuje się przepisy rozporządzenia ze zmianami wynikającymi z niniejszego rozdziału.
§  24.
1.
Przy zameldowaniu się na pobyt stały cudzoziemiec zgłasza dane określone w § 7 ust. 1 pkt 1-12 i 14, podaje swoje obywatelstwo oraz przedstawia kartę pobytu stałego cudzoziemca i potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy.
2.
Zameldowanie na pobyt stały następuje w miejscowości określonej w karcie pobytu stałego cudzoziemca.
3.
Dane, o których mowa w ust. 1, zgłasza się przez wypełnienie i podpisanie formularza "Zgłoszenie pobytu stałego".
§  25.
1.
Przy zameldowaniu się na pobyt czasowy cudzoziemiec zgłasza następujące dane:
1)
nazwisko i imię (imiona),
2)
datę, miejsce i kraj urodzenia,
3)
obywatelstwo,
4)
nazwiska, imiona, daty i miejsca urodzenia dzieci do lat 18, podlegające zameldowaniu,
5)
datę przekroczenia granicy Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej,
6)
adres miejsca pobytu czasowego i zamierzony czas trwania pobytu,
7)
datę i cel przybycia do danej miejscowości (nazwa instytucji, do której przybywa),
8)
oznaczenie dokumentu uprawniającego do pobytu na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
2.
Dane wymienione w ust. 1 zgłasza się przez wypełnienie formularza "Zgłoszenie pobytu czasowego cudzoziemca".
§  26.
1.
Zameldowania na pobyt czasowy w zakładach hotelarskich, w zakładach udzielających pomieszczenia w związku z leczeniem lub wypoczynkiem cudzoziemiec dokonuje u kierownika zakładu lub upoważnionego pracownika, przedstawiając dokument uprawniający do pobytu na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz zgłaszając dane, o których mowa w § 25 ust. 1.
2.
Kierownik lub pracownik zakładu wypełnia na podstawie zgłoszonych danych i przedstawionych dokumentów formularz "Zgłoszenie pobytu czasowego cudzoziemca". Formularz podpisuje cudzoziemiec oraz osoba przyjmująca zgłoszenie.
3.
W stosunku do cudzoziemców przebywających w zakładach, o których mowa w ust. 1, może być w okresie wzmożonego ruchu turystycznego stosowany sposób zameldowania określony w § 12.
§  27.
Zameldowania uczestników wycieczki dokonuje się na podstawie paszportów lub innych dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej albo na podstawie polskiej wizy zbiorowej.
§  28.
Przy wymeldowaniu się z miejsca pobytu stałego cudzoziemiec zgłasza dane określone w § 18 ust. 1 pkt 1-7 i 9 oraz podaje swoje obywatelstwo i przedstawia dokument uprawniający do pobytu na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Dane te zgłasza się przez wypełnienie i podpisanie formularza "Zgłoszenie wymeldowania z pobytu stałego".
§  29.
1.
Przy wymeldowaniu się z miejsca pobytu czasowego przed upływem okresu zgłoszonego przy zameldowaniu cudzoziemiec zgłasza dane, o których mowa w § 18 ust. 1 pkt 1-7 i 9, oraz podaje swoje obywatelstwo i przedstawia dokument uprawniający do pobytu na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Dane te zgłasza się przez wypełnienie i podpisanie formularza "Zgłoszenie wymeldowania cudzoziemca".
2.
Wymeldowania z zakładów, o których mowa w § 26, cudzoziemiec dokonuje ustnie, przedstawiając dokument uprawniający do pobytu na terytorium Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
§  30.
Do cudzoziemców nie mają zastosowania przepisy § 6, 10, 12, 15 i 16, z tym że przepis § 12 stosuje się w przypadkach, o których mowa w § 26 ust. 3.