§ 9. - Wykonanie ustawy z dnia 22 lipca 1925 r. o uregulowaniu obrotu cukrem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1926.6.32

Akt utracił moc
Wersja od: 26 lutego 1932 r.
§  9.
W celu wyznaczenia definitywnych kontyngentów dla poszczególnych cukrowni, obowiązaną jest każda cukrownia bezzwłocznie, a najpóźniej w ciągu dni 5 po ukończeniu przerobu buraków i stwierdzeniu wagi cukru na podstawie prowadzonych w cukrowni zapisków i księgi produkcji sporządzić w 3 egzemplarzach wykaz przerobu buraków i produkcji cukru za kampanję wedle załączonego wzoru № 2. Jeden egzemplarz wykazu należy najpóźniej w ciągu 5 ani przedłożyć wprost Ministerstwu Skarbu (dep. akc. i mon.), drugi izbie skarbowej, trzeci zaś ma być przechowany w kancelarji cukrowni. Kontrola skarbowa w cukrowni potwierdzi na wykazach, czy i o ile cyfry w nich podane zgodne są z wpisami dokonanemi w czasie przerobu buraków w księdze produkcji i w zapiskach prowadzonych w cukrowni.

Jeżeli przerób buraków przeciągnie się poza 25 grudnia, natenczas cukrownia obowiązana jest sporządzić wymieniony wyżej wykaz w 3 egzemplarzach wedle stanu z dn. 31 grudnia i przedłożyć najpóźniej do 3 stycznia jeden egzemplarz wprost Ministerstwu Skarbu, a drugi izbie skarbowej, trzeci zatrzymać w cukrowni i podać w nich jaknajdokładniej oprócz ilości wyprodukowanego i wyważonego cukru do 31 grudnia włącznie, ile cukru znajduje się w przerobie (na warsztacie), ile kwintali buraków pozostaje jeszcze do przerobienia, i jaka będzie jeszcze dalsza przypuszczalna produkcja cukru po zliczeniu ilości niezważonego cukru, znajdującego się w przerobie (na warsztacie) w dniu 31 grudnia i cukru, który będzie można uzyskać z buraków, pozostających do przerobu.

Bądź co bądź w przypadku przewidzianym w ustępie 2 należy wymieniony wykaz ponownie sporządzić i przedłożyć po ukończeniu przerobu buraków, Ministerstwu Skarbu i izbie skarbowej.