§ 4. - Wykonanie dekretu Prezydenta Rzeczypospolitej o regulowaniu gospodarki cukrowej i buraczanej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1938.98.659

Akt utracił moc
Wersja od: 17 grudnia 1938 r.
§  4.
(1)
O zakontraktowaniu buraków przedsiębiorca cukrowni powinien zawiadomić Ministerstwo Rolnictwa i Reform Rolnych do dnia 1 marca tego roku, w którym rozpoczyna się dany okres kampanijny, a jeżeli termin len zostanie przedłużony w myśl art. 6 ust. (7) - w terminie późniejszym, podając: a) wysokość przyznanego cukrowni prowizorycznie udziału w kontyngencie rejonowym danego okresu kampanijnego, b) przeciętna wydajność cukru z buraków (§ 3 ust. 1)) i obliczony na tej zasadzie współczynnik przeliczenia cukru, na buraki, c) ilość zakontraktowanych buraków (w q = 100 kg) i obszar (w ha) plantacji buraków poszczególnych kategorii na wyrób cukru zarówno na potrzeby krajowe, jak i na wywóz za granicę, z podziałem na plantacje gospodarstw o obszarze do 50 ha, powyżej 50 ha i własne plantacje cukrowni, d) ilość plantatorów, u których zakontraktowano buraki poszczególnych kategorii, z podziałem na gospodarstwa o obszarze do 50 ha i powyżej tej normy, e) ogólną ilość zakontraktowanych buraków (w q = 100 kg) poszczególnych kategorii oraz ogólny obszar (w ha) plantacyj według gmin, powiatów i województw, f) cenę za buraki poszczególnych kategorii i terminy zapłaty plantatorom należności za buraki, g) warunki dostawy i odbioru buraków.
(2)
Jeżeli w myśl art. 17 ust. (5) zostanie co do danego okresu kampanijnego ustanowiony obowiązek kontraktowania pewnej części buraków u określonych kategorii plantatorów lub zakaz kontraktowania buraków na określonych terenach plantacyjnych - wykonanie tego obowiązku lub zakazu powinno być przedstawione w treści zawiadomienia, określonego w ust. (1), przy czym gdy chodzi o obowiązek kontraktowania buraków u określonych kategorii plantatorów - odpowiednie informacje powinny być podane cyfrowo.
(3)
Przedsiębiorca cukrowni obowiązany jest przedstawić zawiadomienie, o którym mowa w poprzednich ustępach, przed jego wysianiem właściwemu urzędowi wojewódzkiemu do potwierdzenia.
(4)
Urząd wojewódzki sprawdza ścisłość danych, zawartych w zawiadomieniu, bezpośrednio lub przy pomocy właściwego starostwa albo urzędnika stałej kontroli skarbowej przy tej cukrowni.