§ 11. - Wykonanie art. art. 11-23 ustawy z dnia 11 sierpnia 1923 r. o podatku majątkowym, zawierające przepisy o organach wymiarowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1924.24.253

Akt utracił moc
Wersja od: 15 marca 1924 r.
§  11.
Od członków komisji i ich zastępców przewodniczący odbiera na wstępie ich urzędowania następującej treści przysięgą: "Przysięgam Panu Bogu Wszechmocnemu i Wszechwiedzącemu, że przy obradach komisji obowiązki swe pełnić będę według najlepszej wiedzy i sumienia i zachowam w ścisłej tajemnicy wszystkie powzięte w komisji wiadomości o majątkowych interesach płatników - tak mi Panie Boże dopomóż".

Osoby, które uważają złożenie przysiągł - ze względu na swoje wygnanie religijne -za niedozwolone, mają iv miejsce przysięgi złożyć przyrzeczenie uroczyste, odpowiadająca ich wyznaniu religijnemu.

Osoby, nienależące do żadnego wyznania, wymawiam zamiast słów: "Przysięgam Panu Bogu Wszechmocnemu i Wszechwiedzącemu" słowa: "Przyrzekam uroczyście" z opuszczeniem słów: "tak mi Panie Boże dopomóż".

Następnie rotą przysięgi podpisują składający się odbierający przysięgą.

Przed odebraniem przysięgi, przewodniczący obowiązany jest zwrócić uwagę członków komisji i zastępców na postanowienia karne, zawarte w art. 74 ustawy oraz na to, że obowiązek zachowania tajemnicy odnosi się także do wiadomości, powziętych w komisji, a zaczerpniętych dokumentów, aktów, ksiąg i innych zapisków instytucji prywatnych i osób trzecich.

Imiona i nazwiska osób, które złożyły przysięgę, uwidacznia się w protokole odnośnego posiedzenia. Przy tymże protokóle przechowuje się podpisane roty przysięgi.

Do art. 23.