Rozdział 6 - Ustalenie wyniku głosowania w województwie. - Wybór Prezydenta Rzeczypospolitej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1935.47.321

Akt utracił moc
Wersja od: 10 lipca 1935 r.

Rozdział  VI.

Ustalenie wyniku głosowania w województwie.

(1)
Wojewódzka komisja wyborcza w trzecim dniu po głosowaniu przystąpi do ustalenia wyniku głosowania w województwie.
(2)
Czynności te wojewódzka komisja wyborcza rozpocznie od zbadania uchwał obwodowych komisyj wyborczych o ważności lub nieważności kwestjonowanych kart do głosowania i, stosownie do uchwał własnych, ustali ostatecznie wynik głosowania w poszczególnych obwodach.
(3)
Nadto wojewódzka komisja wyborcza poprawi jawne błędy arytmetyczne w obliczeniach, o innych zaś uchybieniach uczyni wzmiankę w protokóle.
(4)
Wojewódzka komisja wyborcza może, w razie potrzeby, wezwać przewodniczących obwodowych komisyj wyborczych do udzielenia wyjaśnień.
(1)
Po ukończeniu czynności, przewidzianych w artykule poprzedzającym, wojewódzka komisja wyborcza sporządzi dla całego województwa w dwóch egzemplarzach zestawienie następujących liczb:
a)
głosujących,
b)
głosów nieważnych,
c)
głosów ważnych, oddanych na każdego z kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej.
(2)
Arkusze zestawienia będą podpisane przez przewodniczącego i obecnych członków komisji oraz załączone do protokółu.
(1)
Wojewódzka komisja wyborcza sporządzi protokół ze swoich czynności.
(2)
Protokół wraz z arkuszami zestawienia oraz protokółami obwodowych komisyj wyborczych i uwagami do tych protokółów przesłany będzie niezwłocznie Państwowej Komisji Wyborczej, reszta zaś akt - miejscowemu sądowi okręgowemu.
(3)
Każdy z obecnych podczas ustalania wyników głosowania w województwie może zgłosić uwagi do protokółu lub przesłać je Państwowej Komisji Wyborczej.