§ 5. - Współdziałanie organów Służby Celnej z organami administracji publicznej oraz innymi państwowymi i samorządowymi jednostkami organizacyjnymi.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2009.210.1613

Akt utracił moc
Wersja od: 11 grudnia 2009 r.
§  5.
1.
W przypadku zaistnienia okoliczności wymagających natychmiastowego działania funkcjonariusz celny lub zatrudniony w jednostkach organizacyjnych Służby Celnej członek korpusu służby cywilnej lub pracownik może zażądać podjęcia czynności, o których mowa w § 2 oraz § 4 ust. 1, bez zachowania formy pisemnej wymaganej przepisami § 3.
2.
W przypadku, o którym mowa w ust. 1, organ Służby Celnej niezwłocznie potwierdza żądanie w formie pisemnej, określając w szczególności zakres czynności jednostki współdziałającej oraz uzasadniając konieczność podjęcia natychmiastowego działania.
3.
Jeżeli wymagają tego przepisy prawa lub jest to konieczne z uwagi na interes osób trzecich albo jednostki współdziałającej, jednostka ta, po wykonaniu czynności podjętych w trybie ust. 1, sporządza protokół, który powinien zawierać: termin, miejsce, zakres podmiotowy i przedmiotowy czynności, warunki ich realizacji, nazwiska i imiona oraz podpisy osób w nich uczestniczących, a w przypadku braku podpisu - adnotację o przyczynie jego braku.
4.
Protokół zatwierdzają osoby reprezentujące jednostkę współdziałającą oraz organ Służby Celnej.
5.
Protokół sporządza się w dwóch egzemplarzach, po jednym dla organu Służby Celnej oraz jednostki współdziałającej.