§ 7. - Utworzenie miast Lędziny w powiecie tyskim, województwie katowickim i Ruciane-Nida w powiecie piskim, województwie olsztyńskim oraz zmiana granic niektórych miast w województwach białostockim, katowickim, kieleckim i olsztyńskim.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1965.54.334

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 1972 r.
§  7.
1.
Z miasta Szczytna w powiecie szczycieńskim, województwie olsztyńskim wyłącza się oddziały nr 179, 181, 182 i 197 Lasów Państwowych Nadleśnictwa Korpele o powierzchni 380 ha, część obszaru Lipowa Góra o powierzchni 15 ha i część obszaru Nowe Gizewo o powierzchni 25 ha i włącza się je do gromady Szczytno w tymże powiecie i województwie.
2.
Z gromady Szczytno w powiecie szczycieńskim, województwie olsztyńskim wyłącza się część wsi Lipowa Góra o powierzchni 102 ha, część obszaru wsi Nowe Gizewo o powierzchni 48 ha i część obszaru wsi Korpele o powierzchni 69 ha i włącza się je do miasta Szczytna w tymże powiecie i województwie.
3.
Nowa granica miasta Szczytna i gromady Szczytno biegnie od punktu położonego na północnym brzegu jeziora Długie stanowiącego przecięcie granic miasta i gromady Szczytno linią łamaną w kierunku północnym przecinając drogi z Kamionek i Lipowej Góry do drogi Dźwierzuty-Szczytno, którą przecina, i północnym jej brzegiem w kierunku wschodnim do drogi Szczytno-Romany skręca na północ i zachodnim brzegiem tej drogi do punktu przecięcia się z linią przedłużenia północnych granic działek położonych wzdłuż ul. Reja skręca na południowy wschód i linią łamaną, północnymi granicami działek budowlanych wzdłuż ul. Reja i Drzymały dobiega do granicy gruntów wsi Lemany; stąd granica skręca w kierunku południowo-wschodnim i linią prostą, przecinając tory linii kolejowej Szczytno-Biskupiec, biegnie wzdłuż granicy gruntów wsi Lemany, skręca na południe i dobiega do drogi Szczytno-Rozogi, a następnie północnym brzegiem tej drogi biegnie na wschód do granicy lasów państwowych Nadleśnictwa Korpele, przecina tę drogę, skręca na południe i linią łamaną biegnie granicą Lasu Miejskiego, skąd skręca na zachód i linią prostą dobiega do ul. Podleśnej, załamuje się na południe, przecina tory linii kolejowej Szczytno-Ełk, gdzie skręca na zachód i południe i linią łamaną dobiega do drogi Szczytno-Rudka; po jej przecięciu granica skręca w kierunku północno-zachodnim, południowo-zachodnim i ponownie północno-zachodnim i linią łamaną, przecinając drogę Szczytno-Wielbark, biegnie do torów linii kolejowej Szczytno-Wielbark; od punktu zetknięcia się z granicą pasa wywłaszczenia PKP granica skręca w kierunku południowo-zachodnim i biegnie wydłuż toru kolejowego do osiedla przy ul. Mławskiej, gdzie skręca w kierunku północno-zachodnim i biegnie granicą tego osiedla do ul. Partyzantów; po jej przecięciu granica skręca na północny wschód i biegnie jej zachodnim brzegiem, załamuje się na zachód, dobiega do ul. Gnieźnieńskiej i jej południowym brzegiem w kierunku południowo-zachodnim dobiega do granicy wsi Korpele; stąd granica skręca na północ, przecina tory kolejowe linii Olsztyn-Szczytno, dobiega do ul. Pasymskiej, którą przecina, a jej północnym brzegiem dobiega do dotychczasowej granicy miasta i tą granicą w kierunku północnym dobiega do brzegu jeziora Długie; południowym, a następnie północnym brzegiem tego jeziora dobiega do punktu położonego na północnym jego brzegu w punkcie zetknięcia się dotychczasowej granicy miasta Szczytna i gromady Szczytno.