§ 3. - Umundurowanie i oznaki stanowisk służbowych pracowników Straży Przemysłowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1994.82.379

Akt utracił moc
Wersja od: 4 stycznia 1996 r.
§  3.
1. 6
Prawo do umundurowania nabywa pracownik Straży Przemysłowej z chwilą nawiązania stosunku pracy. Wartownik cywilny w jednostkach organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej nabywa prawo do umundurowania z chwilą nawiązania stosunku pracy.
2. 7
W razie rozwiązania stosunku pracy, jak również w razie ustania stosunku pracy na czas określony przed upływem okresu używalności umundurowania, pracownik jest obowiązany zwrócić umundurowanie lub jego równowartość za okres od dnia rozwiązania lub ustania stosunku pracy do końca okresu używalności umundurowania. Nie podlegają zwrotowi koszula oraz bielizna osobista i skarpetki oraz ich równowartość.
3.
Po upływie okresu używalności umundurowania lub po rozwiązaniu stosunku pracy w innym trybie niż określony w ust. 2 umundurowanie przechodzi na własność pracownika.
4.
W razie utraty lub zniszczenia umundurowania albo jego części przed upływem okresu używalności, pracownik otrzymuje nowe umundurowanie na koszt zakładu pracy, jeżeli utrata lub zniszczenie nastąpiły bez winy pracownika przy wykonywaniu obowiązków służbowych.
5.
Jeżeli utrata lub zniszczenie umundurowania nastąpiły z przyczyn innych niż wymienione w ust. 4, pracownik otrzymuje nowe umundurowanie po uiszczeniu równowartości tej części utraconego lub zniszczonego umundurowania, jaka przypada za czas od dnia utraty lub zniszczenia do końca okresu używalności.
6 § 3 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia z dnia 20 grudnia 1995 r. (Dz.U.96.1.8) zmieniającego nin. rozporządzenia z dniem 4 stycznia 1996 r.
7 § 3 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia z dnia 20 grudnia 1995 r. (Dz.U.96.1.8) zmieniającego nin. rozporządzenia z dniem 4 stycznia 1996 r.