§ 2. - Umundurowanie funkcjonarjuszów państwowych pełniących nadzór na rybołówstwem morskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1929.82.611

Akt utracił moc
Wersja od: 4 grudnia 1929 r.
§  2.
Umundurowanie urzędników:
1)
Czapka marynarska kroju międzynarodowego (wzór 4), koloru ciemno-granatowego; daszek skórzany, lakierowany na czarno; otok czapki pokryty czarną morową wstążką. Na otoku, ponad daszkiem - pasek czarny lakierowany z guzikami złotemi z kotwicą (wzór 5), zapinany na sprzączkę złotą (wzór 6). Na przodzie emblemat wielki, złoty, haftowany (wzór 1). Latem górna część czapki z białego lżejszego materjału.
2)
Mundur.
a)
Surdut (wzór 7) koloru ciemno-granatowego, długi do kolan, kołnierz wykładany, dwa rzędy guzików złotych z kotwicą (wzór 14); z tyłu klapy z 4 takiemiż guzikami. Na kołnierzu, w miejscu zaznaczonem punktem na wzorze - emblemat złoty haftowany (wzór 3). Na rękawach oznaki czarne, stosownie do stopnia służbowego (wzory 15).
b)
Kurtka granatowa (wzór 8), kołnierz wykładany, dwa rzędy guzików złotych (wzór 14), z boków dwie kieszenie wewnętrzne z klapami. Na kołnierzu w miejscu zaznaczonem punktem na wzorze - emblemat złoty metalowy (wzór 3). Na rękawach oznaki czarne, stosownie do stopnia służbowego (wzory 15).

Przy surducie obowiązuje biały stojący kołnierzyk z różkami - z czarnym krawatem motylkiem; przy kurtce granatowej kołnierzyk biały dowolny z długim czarnym krawatem.

3)
Spodnie do surduta i kurtki granatowej koloru ciemno-granatowego, długie.
4)
Płaszcz koloru ciemno-granatowego (wzór 9), kołnierz wykładany, otwarty; dwie kieszenie wewnętrzne z klapami, dwa rzędy guzików złotych (14); z tyłu dragon z klapami na dwa guziki. Na kołnierzu, w miejscu zaznaczonem punktem na wzorze - emblemat złoty metalowy (wzór 3). Oznak na rękawach niema.
5)
Broń palna krótka w czarnym futerale na czarnym pasie na wierzchu.