Ulgi celne na papier pakowy, gazetowy i kancelaryjny.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.58.560

Akt utracił moc
Wersja od: 11 lipca 1932 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRÓW: SKARBU, PRZEMYSŁU I HANDLU ORAZ ROLNICTWA
z dnia 21 czerwca 1932 r.
o ulgach celnych na papier pakowy, gazetowy i kancelaryjny.

Na podstawie art. 7 pkt. b) ustawy z dnia 31 lipca 1924 r. w przedmiocie uregulowania stosunków celnych (Dz. U. R. P. Nr. 80, poz. 777) zarządza się co następuje:
Przy przywozie poniżej wyszczególnionych towarów może być stosowane cło ulgowe, którego wysokość w stosunku do cła normalnego (autonomicznego) wynosi odpowiedni procent uwidoczniony w poniższej tabeli.

Minister Skarbu w porozumieniu z Ministrem Przemysłu i Handlu orzeka, czy ulga celna będzie zastosowana.

Pozycja cła normalnegoNazwa towaru:Cło ulgowe w %% taryfy celnej: (autonomicznego):
z 177 p. 4Papier pakowy o wadze większej, niż 28 g w 1 m. kw., w arkuszach, rolach15
z 177 p. 5Papier gazetowy z zawartością masy drzewnej nie mniej niż 60%, o wadze od. 45 do 55 g w 1 m. kw., niesatynowany, niebarwiony, nieklejony lub słabo klejony:
a) w rolach o średnicy 70 cm i więcej50
b) w arkuszach45
z 177 z p. 6a)Papier kancelaryjny klejony w arkuszach, rolach, biały lub zabarwiony w masie, bez ozdób i znaków wodnych o wadze większej, niż 28 g w 1 m. kw., o zawartości masy drzewnej powyżej 30%, niebarwiony50
Za towary, które na podstawie niniejszego rozporządzenia mogłyby korzystać z ulg celnych, lecz które zostaną oclone bez zastosowania ulg celnych, może być zwrócona różnica należności między cłem normalnem a ulgowem, o ile:
a)
zostanie ustalona przez urząd celny tożsamość towaru przed wydaniem jego do wolnego obrotu, przyczem ustalenie tożsamości winno się odbyć przez wydzielenie prób w sposób przewidziany w § 42 rozporządzenia z dnia 14 marca 1930 r. o postępowaniu cel-nem (Dz. U. R. P. Nr. 33, poz. 276),
b)
podanie o zastosowanie ulgi celnej będzie złożone w przeciągu dni 30 od chwili ostatecznego ustalenia wyniku rewizji danego towaru.

Jeżeli petent wystąpi o ulgę celną przed sprowadzeniem towaru, lecz ocli go za cłem normalnem, zanim zostanie wydane pozwolenie na ulgową odprawę celną, to w takich wypadkach zwrot różnicy cła może nastąpić na skutek podania petenta, złożonego w przeciągu 30 dni od chwili przyznania ulgi celnej wraz z deklaracją celną (kwitem celnym) oraz z dowodami, stwierdzającemi zgodnie z niniejszem rozporządzeniem tożsamość towaru.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie trzeciego dnia po ogłoszeniu i obowiązuje aż do odwołania.