Rozdział 2 - Zasady i tryb udzielania wyróżnień - Udzielanie wyróżnień i przeprowadzanie postępowań dyscyplinarnych wobec funkcjonariuszy Agencji Wywiadu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.1230

Akt obowiązujący
Wersja od: 10 lipca 2020 r.

Rozdział  2

Zasady i tryb udzielania wyróżnień

§  5. 
1. 
Przełożony może udzielić funkcjonariuszowi wyróżnień, o których mowa w art. 101 pkt 1-3 ustawy z dnia 24 maja 2002 r. o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, zwanej dalej "ustawą".
2. 
Wyróżnienia o którym mowa w art. 101 pkt 4 ustawy, udziela się z zachowaniem zasad i trybu określonych w art. 67-69 ustawy.
3. 
Wyróżnienia, o którym mowa w art. 101 pkt 5 ustawy, udziela się z zachowaniem zasad i trybu określonych w przepisach dotyczących mianowania na stanowisko służbowe, wydanych na podstawie art. 94 ustawy.
4. 
Szef Agencji Wywiadu przedstawia funkcjonariusza do orderu lub odznaczenia z zachowaniem zasad i trybu określonych w ustawie z dnia 16 października 1992 r. o orderach i odznaczeniach (Dz. U. z 2020 r. poz. 138).
5. 
Jeżeli przełożony uzna, że funkcjonariusz zasługuje na wyższe wyróżnienie niż to, którego może udzielić, występuje z wnioskiem do uprawnionego przełożonego o udzielenie takiego wyróżnienia.
§  6. 
1. 
Wyróżnień udziela się w sposób uroczysty.
2. 
O udzielonym funkcjonariuszowi wyróżnieniu informuje się funkcjonariuszy jednostki organizacyjnej Agencji Wywiadu, w której pełni on służbę, a na polecenie Szefa Agencji Wywiadu - wszystkich funkcjonariuszy Agencji Wywiadu.
3. 
Informację o udzielonym wyróżnieniu włącza się do akt osobowych wyróżnionego.
§  7. 
Wyróżnienia mogą być udzielone funkcjonariuszowi:
1)
przeciwko któremu nie jest prowadzone postępowanie karne lub dyscyplinarne, a w przypadku warunkowego umorzenia postępowania karnego wobec tego funkcjonariusza - dopiero po okresie, w którym postępowanie to może być podjęte;
2)
który nie został ukarany karą dyscyplinarną, a w przypadku ukarania taką karą - dopiero po zatarciu tej kary;
3)
który nie został skazany prawomocnym orzeczeniem sądu za przestępstwo lub wykroczenie, a w przypadku skazania takim orzeczeniem - dopiero po zatarciu tego skazania.