§ 11. - Udzielanie pomocy publicznej na projekty inwestycyjne w zakresie budowy lub przebudowy jednostek kogeneracji zapewniających wysokosprawną kogenerację w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.997 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 12 maja 2022 r.
§  11. 
1. 
Kwota pomocy jest obliczana w odniesieniu do kosztów kwalifikowalnych bezpośrednio związanych z realizacją projektu inwestycyjnego.
2. 
Koszty kwalifikowalne ustala się jako różnicę między kosztami budowy lub przebudowy jednostki kogeneracji zapewniającej wysokosprawną kogenerację, o której mowa w art. 2 pkt 107 rozporządzenia nr 651/2014, a kosztami budowy lub przebudowy jednostki konwencjonalnej wytwarzającej ciepło o porównywalnej mocy.
3. 
W przypadku gdy jednostka kogeneracji spełnia wymóg wysokosprawnej kogeneracji, kosztami kwalifikowalnymi są dodatkowe koszty projektu inwestycyjnego na budowę lub przebudowę w celu uzyskania wyższej sprawności.
4. 
Kosztami kwalifikowalnymi są koszty poniesione na:
1)
przygotowanie projektu inwestycyjnego;
2)
zarządzanie procesem inwestycyjnym, w tym na nadzór nad robotami budowlanymi;
3)
nabycie praw związanych z nieruchomościami;
4)
roboty budowlane wraz z materiałami, opłatami przyłączeniowymi, uruchomieniem i rozruchem urządzeń lub obiektów;
5)
sprzęt i wyposażenie;
6)
wartości niematerialne i prawne;
7)
podatek od towarów i usług, jeżeli przedsiębiorca nie ma możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931 i 974);
8)
inne opłaty i obciążenia bezpośrednio związane z realizacją projektu inwestycyjnego, z wyłączeniem kosztów poniesionych na działania informacyjne i promocyjne.
5. 
Do obliczania intensywności pomocy oraz kosztów kwalifikowalnych stosuje się art. 7 ust. 1 i 3 rozporządzenia nr 651/2014.