§ 9. - Tryb i warunki wydawania i cofania pozwolenia na stosowanie generalnego zabezpieczenia i zabezpieczenia ryczałtowego oraz wypadki, w których można je stosować, a także sposób określania wysokości zabezpieczenia ryczałtowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.138.891

Akt utracił moc
Wersja od: 13 listopada 1998 r.
§  9.
1.
Organ celny cofa pozwolenie, z zastrzeżeniem ust. 2, jeżeli osoba, której wydano pozwolenie:
1)
nie dochowa warunku wynikającego z procedury celnej, której dotyczy pozwolenie, lub
2)
popadnie w zwłokę w zapłacie kwoty wynikającej z długu celnego, lub
3)
przestanie spełniać co najmniej jeden z wymogów określonych w art. 197 § 2 Kodeksu celnego, lub
4)
nie złoży generalnego zabezpieczenia lub zabezpieczenia ryczałtowego w terminie, o którym mowa w § 5 ust. 1 albo ust. 2, lub
5)
najpóźniej na miesiąc przed upływem terminu ważności zabezpieczenia nie udokumentuje przedłużenia jego ważności albo nie złoży nowego zabezpieczenia, lub
6)
nie dokona aktualizacji wysokości zabezpieczenia ryczałtowego w ciągu miesiąca po upływie trzymiesięcznego okresu, o którym mowa w § 10 ust. 2.
2.
Organ celny nie cofa pozwolenia, jeżeli uchybienia, o których mowa w ust. 1, są nieznaczne albo gdy działanie lub zaniechanie osoby korzystającej z pozwolenia nie spowodowało uszczuplenia dochodów budżetu państwa w kwocie przekraczającej równowartość 2.000 EURO 1 .
3.
Organ celny, który wydał decyzję o cofnięciu pozwolenia, niezwłocznie zawiadamia o tej decyzji organy celne, na których obszarze właściwości miejscowej osoba, której wydano pozwolenie, mogła z niego korzystać.
1 Z dniem 1 stycznia 1999 r., na podstawie art. 30 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. Prawo dewizowe (Dz.U.98.160.1063), wyraz "ECU" zastępuje się wyrazem "EURO".