§ 10. - Tryb i szczegółowe warunki delegowania prokuratorów do Ministerstwa Sprawiedliwości, a także pełnienia czynności administracyjnych lub prowadzenia zajęć szkoleniowych w Krajowym Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury oraz tryb, szczegółowe warunki i zakres świadczeń dodatkowych związanych z delegowaniem prokuratorów poza stałe miejsce pełnienia służby.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2006.225.1642

Akt utracił moc
Wersja od: 8 grudnia 2006 r.
§  10.
1.
Zwrot kosztów dojazdów do miejscowości delegowania przysługuje w kwocie stanowiącej iloczyn dni, w które prokurator delegowany w danym okresie rozliczeniowym dojeżdżał do miejscowości delegowania, oraz ceny przejazdu w obie strony środkiem transportu, z jakiego prokurator delegowany korzystał, z uwzględnieniem przysługującej ulgi na dany środek transportu, bez względu na to, z jakiego tytułu ulga ta przysługuje.
2.
W przypadku gdy środkiem transportu, o którym mowa w ust. 1, jest pociąg, kwotę należną z tytułu zwrotu kosztów dojazdów oblicza się przy uwzględnieniu ceny przejazdu w wagonie II klasy pociągu, z jakiego prokurator delegowany korzystał, chyba że Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości - w przypadku delegowania do Ministerstwa Sprawiedliwości, Dyrektor Krajowego Centrum - w przypadku delegowania do Krajowego Centrum, a w pozostałych przypadkach delegowania - organ powołany do kierowania jednostką, do której delegowanie następuje, na wniosek prokuratora delegowanego wyrazi zgodę na przyznanie zwrotu kosztów dojazdów w wysokości obliczonej przy uwzględnieniu ceny przejazdu w wagonie I klasy tego pociągu.
3.
Na wniosek prokuratora delegowanego, Dyrektor Generalny Ministerstwa Sprawiedliwości - w przypadku delegowania do Ministerstwa Sprawiedliwości, Dyrektor Krajowego Centrum - w przypadku delegowania do Krajowego Centrum, a w pozostałych przypadkach delegowania - organ powołany do kierowania jednostką, do której delegowanie następuje, może wyrazić zgodę na przyznanie prokuratorowi delegowanemu zwrotu kosztów dojazdów samochodem lub innym pojazdem mechanicznym, w wysokości stanowiącej iloczyn przejechanych kilometrów oraz stawki za jeden kilometr przebiegu, ustalając tę stawkę w wysokości nie wyższej niż określona w przepisach wydanych na podstawie art. 34a ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym.