Art. 6. - Tajlandia-Polska. Umowa o przekazywaniu przestępców i współpracy w wykonywaniu orzeczeń w sprawach karnych. Bangkok.1997.04.19.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1999.61.658

Akt obowiązujący
Wersja od: 22 kwietnia 1999 r.
Artykuł  6

Procedura wykonania skazania

1.
Dalsze wykonywanie skazania po przekazaniu podlega prawu oraz procedurom państwa przejmującego, włącznie z tymi, które dotyczą warunków odbywania kary pozbawienia wolności, odosobnienia lub pozbawienia wolności w innej formie, oraz tymi, które umożliwiają skrócenie okresu kary pozbawienia wolności odosobnienia lub pozbawienia wolności w innej formie przez odroczenie wykonania, warunkowe zwolnienie, darowanie kary lub w inny sposób.
2.
Z zastrzeżeniem ustępu 3 niniejszego artykułu, Państwo przejmujące jest związane rodzajem i wymiarem skazania określonymi przez Państwo przekazujące.
3.
Wykonywanie skazania powinno możliwie najbardziej odpowiadać karze wymierzonej w Państwie przekazującym. Żadna kara pozbawienia wolności nie będzie wykonywana przez państwo przejmujące w sposób, który by ją wydłużał poza termin określony w orzeczeniu sądu Państwa przekazującego.
4.
Jeżeli Państwo przekazujące, zgodnie z artykułem 5 niniejszej umowy, rewiduje, zmieni lub uchyli orzeczenie lub w inny sposób skróci, zmieni lub zakończy karę, Państwo przejmujące, po powiadomieniu go o takiej decyzji, nada jej moc obowiązującą zgodnie z niniejszym artykułem.
5.
Państwo przejmujące może stosować przepisy swojego prawa dotyczące nieletnich wobec każdego przestępcy zaliczanego do tej kategorii na mocy tego prawa, niezależnie od statusu przestępcy na mocy prawa Państwa przekazującego.
6.
Państwo przejmujące informuje Państwo przekazujące o wykonywaniu kary:
a)
gdy przestępca został warunkowo zwolniony oraz gdy został zwolniony po odbyciu kary,
b)
gdy przestępca zbiegł przed wykonaniem kary w całości lub
c)
gdy Państwo przekazujące zażąda sprawozdania.