Art. 7. - Szwajcaria-Polska. Traktat o ekstradycji i pomocy prawnej w sprawach karnych. Berno.1937.11.19.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1939.4.19

Akt utracił moc
Wersja od: 17 czerwca 1996 r.
Artykuł  7. 

Zarządzenia dla zabezpieczenia się co do osoby, której wydania zażądano w trybie poprzedniego artykułu, należy przedsięwziąć nawet przed przedstawieniem wniosku o wydanie:

a)
jeżeli władza policyjna lub sądowa Państwa wzywającego przedłoży władzy policyjnej lub sądowej drugiego Państwa zawiadomienie, które zawiera wzmiankę o istnieniu jednego z dokumentów rzeczowych, przewidzianych w art. 4, lit. a), wymienia przestępstwo i daje zapewnienie co do nadesłania wniosku o wydanie;
b)
jeżeli o osobie, której wydania zażądano, figuruje w gazecie śledczej ważny rysopis stwierdzający, że osoba ta jest ścigana w drugim Państwie za przestępstwo, mogące pociągnąć za sobą wydanie i że będzie go się żądać, w razie odkrycia tej osoby.

Władza policyjna lub sądowa wezwana bezpośrednio lub władza centralna Państwa wezwanego (w Polsce: Ministerstwo Sprawiedliwości, w Szwajcarii: Departament Związkowy Sprawiedliwości i Policji) zawiadomi bezpośrednio władzę wzywającą o zarządzeniach, przedsięwziętych w stosunku do osoby, której wydania zażądano. Zarządzenia te będą mogły być cofnięte, jeżeli wniosek o wydanie nie jest postawiony stosownie do artykułu 4, w ciągu trzydziestu dni od chwili doręczenia wyżej wymienionego zawiadomienia.

W przypadku powyższej litery b), należy na wiadomość udzieloną przez władzę centralną Państwa wezwanego (w Polsce: Ministerstwo Sprawiedliwości, w Szwajcarii: Departament Związkowy Sprawiedliwości i Policji) władzy centralnej Państwa wzywającego, potwierdzić w przeciągu dwóch tygodni zapewnienia co do przesłania wniosku o wydanie.