§ 3. - Szczegółowe zasady ustalania rozkładu czasu służby funkcjonariuszy celnych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.29.363

Akt utracił moc
Wersja od: 23 grudnia 2008 r.
§  3.
1. 7
W przypadkach uzasadnionych rodzajem służby lub jej organizacją, a zwłaszcza koniecznością funkcjonowania służby w systemie zmianowym, kierownik urzędu może wprowadzić rozkład czasu służby, w którym dopuszczalne jest w szczególności przedłużenie czasu służby do 12 godzin na dobę, z zastrzeżeniem § 4 i 5. W rozkładzie tym powinien być uwzględniony czas na wypoczynek funkcjonariusza po służbie, nie krótszy niż 11 godzin.
2.
W rozkładzie, o którym mowa w ust. 1, czas służby nie może przekraczać średnio 40 godzin tygodniowo w przyjętym okresie rozliczeniowym nie dłuższym niż 3 miesiące.
3.
Funkcjonariusz pełniący służbę według zasad, o których mowa w ust. 1, ma prawo do dni harmonogramowo wolnych od służby w liczbie wynikającej z sumy dni obejmującej co najmniej soboty, niedziele i święta przypadające w danym okresie rozliczeniowym.
4.
Na stanowisku, na którym służba trwa również w niedzielę, funkcjonariusz powinien korzystać co najmniej raz na trzy tygodnie z niedzieli wolnej od służby.
5.
Wymiar czasu służby, wynikający z normy określonej w § 1 ust. 1, ulega obniżeniu w okresie rozliczeniowym o liczbę godzin usprawiedliwionej nieobecności funkcjonariusza w służbie przypadającą do przepracowania w okresie tej nieobecności, zgodnie z przyjętym rozkładem czasu służby.
7 § 3 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 19 września 2005 r. (Dz.U.05.187.1570) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 października 2005 r.