§ 12. - Szczegółowe zasady przydziału, opróżniania i norm zaludnienia lokali mieszkalnych oraz tymczasowych kwater przeznaczonych dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1992.51.234

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1992 r.
§  12.
1.
Zasiedlenie lokalu mieszkalnego przez najemcę jest uzależnione od wniesienia kaucji zabezpieczającej utrzymanie lokalu w należytym stanie, zwanej dalej "kaucją".
2.
W sprawie wysokości kaucji, zasad zwalniania od obowiązku jej wpłacania w całości lub w części oraz trybu jej pobierania i zwrotu stosuje się przepisy Prawa lokalowego, z zastrzeżeniem ust. 3. Sprawy te rozpatrują dysponenci lokali.
3.
Z wpłacania kaucji zwalnia się strażaków przeniesionych do służby w innej miejscowości. Kaucję za lokal dla tych strażaków wnosi ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych jednostka organizacyjna, w której strażak pełni służbę po przeniesieniu. Nie dotyczy to strażaków przeniesionych do służby na własną prośbę.
4.
Kaucję, czynsz najmu i opłaty związane z zajmowaniem tymczasowej kwatery pokrywa strażak, z zastrzeżeniem ust. 5.
5.
Strażakom, o których mowa w § 24 ust. 1 i 3, z wyjątkiem strażaków w służbie przygotowawczej, przydziela się tymczasową kwaterę na okres nie dłuższy niż 2 lata od daty przeniesienia. Ze środków finansowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokrywa się kaucję, czynsz najmu oraz koszty ogrzewania, dostarczania ciepłej wody i remontu tymczasowej kwatery lub koszty zakwaterowania w pokoju gościnnym, bursie lub hotelu określonym w § 24 ust. 4. Inne opłaty bieżące związane z zajmowaniem lokalu pokrywa strażak.